Ana Sayfa / Samsun Haber / Atakum Meclisi’nden Şehitlerimiz İçin Ortak Bildiri!

Atakum Meclisi’nden Şehitlerimiz İçin Ortak Bildiri!

Samsun Haberleri – Atakum Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı gerçekleştirildi. Mecliste, İdlib’te şehit olan kahraman askerler için saygı duruşunda bulunulurken aynı zamanda tüm parti grupları ortak bildiri yayınladı. Bildiride, “Bu alçak ve menfur saldırıyı Atakum Belediye Meclisi’ndeki parti grupları olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Atakum Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı Atakum Belediye Başkan Vekili Ümit Bektaş başkanlığında gerçekleştirildi. 10 gündem maddesinin yer aldığı toplantıda, maddeler görüşülmek üzere oy birliği ile ilgili komisyonlara havale edildi.

KAHRAMAN ASKERLER ANILDI

Meclis açılışında gündem maddelerine geçilmeden önce İdlib’te şehit olan kahraman askerler anıldı. Tüm meclis üyeleri saygı duruşunda bulunmadan önce söz alan Atakum Belediye Başkan Vekili Ümit Bektaş, “Geçen hafta yüreklerimiz Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen vatan evlatları için yandı. Atakum Belediye Meclisi olarak şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Başta kıymetli şehit ailelerimiz olmak üzere, milletimizin başı sağ olsun. Halen bölgede sürdürülen operasyonlarda görev yapan Mehmetçiğimiz için dua ediyoruz. Bugün her zamankinden daha yüksek dayanışma ruhuyla acılarımızı paylaşıyor, coğrafyamızda birlik ve beraberlikle tesis edeceğimiz barış ortamına bir an önce kavuşulmasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle, 5 Mart Perşembe günü, akşam namazına müteakip 75. Yıl Camii’nde şehitlerimiz, gazilerimiz ve halen görevde olan kahraman askerlerimiz için okunacak Mevlid-i Şerif’te hep birlikte dualarımızı etmek üzere tüm meclis üyelerimizi ve yurttaşlarımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

loading...

YEDAŞ Elektrik Kesintisi Haberleri