Ana Sayfa / Samsun Haber / Atakum Zabıtası’ndan ‘Evde Kal’ Anonsu!

Atakum Zabıtası’ndan ‘Evde Kal’ Anonsu!

Samsun Haberleri – Koronavirüs salgınının ardından ilçede acil eylem planını devreye alan Atakum Belediyesi, yurttaşlara yönelik bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki cadde ve sokakları dolaşarak sesli anons sistemine sahip araçlar ile ilçe sakinlerine ‘Evde Kal’ çağrısında bulunuyor.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası alınan önlemler kapsamında yurt genelinde çok sayıda önlem alındı. İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş üstü yurttaşların sokağa çıkmalarını kısıtlayan genelgesinin ardından Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleride harekete geçti. İlçedeki cadde ve sokaklarda sesli anons sistemine sahip araçlarla görev yapan ekipler, Atakumlulara evde kalmanın önemini anlatan duyurular yapıyor.

BU SORUMLULUK HEPİMİZİN

Hoparlörler aracılığıyla çok sayıda yurttaşa ulaşmayı hedefleyen ekipler mobil anons sisteminden, “Değerli Atakumlular, koronavirüsle mücadelede evlerinizden dışarı çıkmamanız çok büyük önem taşıyor. Lütfen hem kendi sağlığınız hem de sevdikleriniz için evlerinize dönün. Zorunlu olmadıkça evlerinizden dışarı çıkmayın. Her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için çok değerli. Bu sorumluluk hepimizin” mesajını paylaşıyor.

loading...

YEDAŞ Elektrik Kesintisi Haberleri