Ana Sayfa / Samsun Haber / Ayvacık’ta Koronavirüs İle Mücadele Çalışmaları!

Ayvacık’ta Koronavirüs İle Mücadele Çalışmaları!

Samsun Haberleri – Tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’de de tespit edilen Koronavirüse (COVID-19) karşı Ayvacık İlçesi genelinde başlatılan çalışmalar Belediye Başkanı Halil Kalaycı’nın takibiyle titizlikle devam ediyor.

Kaymakamlık ve Belediye İşbirliği ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için 7/24 saat hizmet verecek olan VEFA Sosyal Destek Grubu kurulmuş ve İlçe halkına hizmet vermeye başlamıştır. Diğer taraftan Belediye Zabıta ekipleri hijyen denetimlerini aralıksız sürdürerek İlçenin merkezindeki tüm market ve bakkallardaki fiyat etiketi denetimlerini sıkılaştırarak haksız artış olup olmadığını düzenli kontrol etmekte ve marketlerin açılış kapanış saatlerini denetlemektedirler. Ekipler, İlçedeki tüm merkez mahallelerde cadde ve sokakları suyla yıkayarak dezenfektan ilaçlarla temizledi. Ayrıca İlçe sınırlarındaki tüm sosyal donatı alanları, ortak kullanım alanları, kamuya açık alanlar, park alanları, kamu hizmet binaları, spor tesisleri, şantiyeler, ibadethaneler, pazar yerleri, sağlık kuruluşları, halk otobüsleri ve duraklar ilaçlanarak dezenfekte edildi.

TEDBİRLER BİR ÜST SEVİYEYE ÇIKARILDI

Ayvacık Belediye Başkanı  Halil Kalaycı, “Son günlerde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs gündemde. Biz de İlçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda ve toplu taşıma araçlarımızda, temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini artırdık. Belediye ekiplerimiz İlaçlama çalışmalarına, virüs ülkemizi terk edene kadar periyodik olarak devam edeceklerdir” dedi.

 

loading...

Bir önceki yazımız olan Samsun’da Sosyete Pazarı Geçici Olarak Kaldırıldı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Samsun’a Çok Güveniyorum’!

Samsun Haberleri – AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın bugün düzenlediği kongre çalışmalarına Cumhurbaşkanı ve AK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir