Ayvacık’ta Vakıf Arazilerinin Halka Satışı Başladı

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur  Vakıflar Bölge Müdür Vekili Cengiz Bedir’i makamında ziyaret etti. Daha önce  Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’u makamında ziyaret eden Vakıflar bölge müdür vekili Cengiz Bedir yıllardır İlçede vakıf arazileri üzerinde yerleşik olarak yaşayan  vatandaşların kronikleşmiş olan bu sorununu tamamen ortadan kaldıracak ve Ayvacık halkına milat sayılacak bir reformu yıl içerisinde gerçekleştireceklerinin müjdesini vermişlerdi. Belediye Başkanı Mustafa Belur’da  İlçede Vakıflara ait arazilerin doğrudan kullanıcılara satışlarının gerçekleşmeye başlamasından dolayı Vakıflar bölge Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Vakıflar Bölge Müdür Vekili  Cengiz Bedirle makamında sohbet eden Belediye Başkanı Mustafa Belur ‘’ ilçemizdeki vatandaşlarımız vakıf arazilerinde oturmalarından kaynaklı gerek imar gerekse tarımsal faaliyetlerde yaşadıkları mağduriyet ciddi bir sorunumuzdu.  İlçemizde yaklaşık 70, 80 yıldır mülkiyeti olmayan vatandaşlarımıza tarihi bir müjde niteliğinde hükümetimizin çalışmaları neticesinde mağdur olan halkımızın mağduriyetlerinin çözümü noktasında önemli kararlar alınmış ve vakıflara ait arazilerin doğrudan kullanıcılara satışları başlamıştır. Belediyemizin de rayiç bedelinin dikkate alınarak yıllardır mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi noktasında vakıflar bölge müdürlüğünün de hassasiyetle çalışarak oldukça uygun satış bedelinin belirlenmesindeki katkılarından dolayı Ayvacık halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra artık vatandaşlarımız evlerinin ruhsatlarını alabilecekler, mahallelerimizdeki okul ve camii gibi eğitim kurumları ve ibadethanelerimizin yasal çerçevede ruhsatlandırılmaları gerçekleşecektir.  Yıllardır çözülmeyen ve vatandaşlarımız için kangren olmuş bir sorunun son bulmasından dolayı vatandaşlarımızın mutluluğunu paylaşmanın hep birlikte huzurunu yaşıyoruz. Mülkiyet sorunu yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerimi paylaşıyorum.” Dedi.

      Başkan Belur’un yapmış olduğu ziyaretten memnunluk duyduğunu belirten Vakıflar Bölge Müdür Vekili Cengiz Bedir “ Hepimizin ortak paydası Ayvacık’a hizmeti en güzeliyle kazandırmaktır. Belediye Başkanım Mustafa Belur’a çalışmalarında başarılar diliyorum.’’ Dedi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir