Ana Sayfa / Samsun Haber / Bakan Koca Açıkladı! Koronavirüs Ülkemizde Görüldü

Bakan Koca Açıkladı! Koronavirüs Ülkemizde Görüldü

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca açıklamasında, “Dün, bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Virüsü, Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan izole edilmiştir. Ailesi gözetim altındadır. Karantinaya alınmış hasta, toplumu tehdit edemez. Haber üzücüdür, korkutucu değildir” ifadelerini kullandı. Bakan Koca hasta mahremiyeti nedeniyle vakanın nerede görüldüğü konusunda açıklama yapamayacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın bu açıklamasının ardından ne gibi önlemlerin alınacağı, okulların tatil edilip edilmeyeceği sorusu akılarla gelirken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmî kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum” diye açıklma yaptı.

 

loading...

Bir önceki yazımız olan Samsunspor’da Zonguldak Kömür Hazırlıkları Neşeli Başladı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsunspor Basketbol Akademide Seçmeler Başlıyor!

Samsunspor Haberleri – Samsunspor Kulübü Basketbol Şubemiz akademide geleceğin yıldızlarını bulmak için 26 Eylül Cumartesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir