Ana Sayfa / Samsun Haber / Bakan Koca’dan Koronavirüs Salgınında Son Rakamları Açıkladı!

Bakan Koca’dan Koronavirüs Salgınında Son Rakamları Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün (17 Nisan Cuma) yapılan Bilim Kurulu Toplantısının ardından Koronavirüs ile ilgili son gelişmeler ve alınması gereken tedbirlerle ilgili açıklama yaptı.

Yatan hasta sayısı ile taburcu edilen hasta sayısı arasında denge oluştuğunu belirten Bakan Fahrettin Koca, vaka sayısı artış hızının beklenildiği gibi azaldığını ve bunda alınan tedbirlerin ve tedavide yapılan uygulamaların olduğunu söyledi.

Bugün eklenen 4353 yeni vakayla toplam vaka sayısı 78 bin 546’ya ulaşırken 1542 hastamız iyileşti. Toplamda 8 bin 631 kişi hastalığı yendi. İyileşen hasta sayımız yakında 10 bini geçeceği belirtildi.

Ayrıca bugün sonucu çıkan 40 bin 270 testle birlikte toplam test sayımız 558 bin 413 oldu. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 126 kişinin hayatını kaybederken yaşamını yitiren kişi sayısının  bin 769’a yükseldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Artan test sayıları neticesinde vaka sayısında artış devam ediyor ama artış hızı düştü. Önümüzdeki günlerde plato olması şaşırtıcı olmayacak.  65 yaş üstü ve gençlerin sokağa çıkma yasağı tedbirleri netice verdi, ileri yaşta pozitif vaka sayısında belirgin azalma görüldü. Tedbirleri eskisinden çok daha sıkı tutun, virüsü sokaktan alıp evinize taşımayın. Yeni dalgalanma olmaması için vatandaşlarımız tedbirlerden vazgeçmemeli, biraz daha sabır. Ücretsiz maske için kod gelmeyenler eczaneye müracaat ettiğinde yeniden bir kod verilme durumunu sağladık” dedi.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Yeni Transferlerinin Katılımıyla Samsunspor’un Kampı Başladı!

Samsunspor Haberleri – Yılport Samsunspor Takımımız ikinci devre hazırlıklarını bugün kendi tesislerinde yaptığı antrenmanla başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir