Ana Sayfa / Samsun Haber / Başkan Kılıç’tan Terme’de Yeni Yatırım Müjdeleri!

Başkan Kılıç’tan Terme’de Yeni Yatırım Müjdeleri!

Samsun Haberleri  – Ülke genelinde Korona Virüs sonrası yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Terme Belediyesi de çalışmalarına hız verdi. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, geçtiğimiz yaz üst üste yaşanan iki sel felaketinin ardından dünya genelinde etkili olan Covid-19 pandemisi süresince de yapılan hizmetlerle takdir topladı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yeni normalleşme süreci ile birlikte hizmetlere hızlanarak devam edeceklerini ifade eden Başkan Kılıç, Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu ve Samsun Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü İsmail Kasapoğlu ile birlikte ilçede yapılması planlanan yeni yatırımlar için istişarede bulundu.

YENİ CAZİBE MERKEZİ

İlçedeki Gençlik Merkezi, Meslek Yüksek Okulu ve yapımı tamamlanmak üzere olan yüzme havuzunun olduğu bölgeyi; spor alanları, mesire yerleri ve yeni rekreasyon alanları ile bir cazibe merkezi haline getirmeyi planladıklarını ifade eden Başkan Kılıç, “Pandemi nedeniyle mecburen askıya aldığımız yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Gençlilk Merkezimizi, yüksek okulumuzu ve bitmek üzere olan yarı olimpik yüzme havuzumuzu da kapsayan bu bölgede yapacağımız düzenleme çalışmalarımızla bu alanı bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Gençlik Spor İl müdürlüğümüzle yaptığımız istişare sonrasında bu yatırımımıza hız vererek en kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetine açacağız” dedi.

MİLİÇ TESİSLERİ İÇİN YENİ ADIM

İşletmesi Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde bulunan Miliç Tesislerinin işletmesini Terme Belediyesi’ne almak için görüşmelerin sürdüğünü de dile getiren Başkan Kılıç, “Miliç tesislerimiz Karadeniz Bölgesi’ndeki en büyük ve güzel tesis. Bu alanı daha kullanışlı ve verimli hale getirmek için Sayın Büyükşehir Başkanımız Mustafa Demir’le görüşmelerimiz sürüyor. Bugünde Amasya Orman Bölge Müdürümüz Halil Oflu ile birlikte incelemelerde bulunduk. Miliç tesislerimiz ve Sakarlı Mahallemizdeki festival alanımız belediyemize tahsisi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgelerinin tahsisini yaptıktan sonra yeni yatırımlar yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

loading...

Bir önceki yazımız olan Hamza Aygün Kırıkkale’ye Atandı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir