Ana Sayfa / Samsun Haber / Bebeklerde Diş Hekimi Kontrolü Ne Zaman Başlamalı?

Bebeklerde Diş Hekimi Kontrolü Ne Zaman Başlamalı?

Özel Samsun Denta Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği doktorlarından Pedodonti (Çocuk Diş Hekimi) Uzman Dt. Safiye Seyhan Keskin, Bebeklerde diş kontrollerinin ne zaman yapılması gerektiği ve yapılmadığı taktirde neler yaşanabileceğine yönelik bilgilendirmeler de bulundu.

Bebeklerin ne zaman diş kontrolüne getirilmesi, en sık karşılaşılan sorulardan biri olduğunu ifade eden Uzman Dt. Safiye Seyhan Keskin  “Bebeklerin yaklaşık olarak 6. Ayında süt dişleri ağız ortamında görünmeye başlar.  Bunu ilk fark ettiğiniz andan itibaren kesinlikle çocuk diş hekimine başvurmanız gerekmektedir.  Temizliğini nasıl yapmanız gerekir ? Ne kadar zamanda bir rutin kontrollere getirilmesi gerekir ?

Bu konularda uzman diş hekimi ile görüşüne başvurmanız önem arz etmektedir.

SÜT DİŞİ ÖNEMLİ BİR PROBLEM

Çocuklarda oluşan süt dişi enfeksiyonları çok önemli bir konudur. Rutin uzman diş hekimi kontrollerinin yapılması ve ihmal edilmemesi gerekmektedir. Sizin fark etmediğiniz diş çürükleri varsa muayene esnasında hekim durumu fark eder ve gerekli tedavileri uygular. Ancak rutin kontroller zaman zaman

İhmal edildiğinde ve çürük ilerleyerek süt dişi enfeksiyonlarına sebep olabilmektedir. Bu noktaya gelindiğinde maalesef dişin çekimi

gerekebilmektedir. Uzun süre ağızda bekleyen enfeksiyon kaynağı dişler, özellikle sistemik rahatsızlığı olan çocuklar için tehlikeli olabilir.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında mümkün olan en kısa zamanda çocuk diş hekimine başvurulmalı ve hekiminizin belirttiği aralıklarla kontrollere gelmelisiniz” diyerek sözlerini bitirdi.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Sevdamız Samsun’dan Sağlık Emekçilerine Teşekkür Ziyareti!

Samsun  Haberleri – Sevdamız Samsun Platformu Genel Başkanı Nuri Seven ve Sportif Faaliyetler Sorumlusu Genel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir