Ana Sayfa / Samsun Haber / Can Kaybı Düştü Vaka Sayısı Arttı!

Can Kaybı Düştü Vaka Sayısı Arttı!

Koronavirüs (Covid-19) salgınında bugün ki (5 Mayıs 2020) rakamları açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız” dedi.

Açıklanan rakamlara göre son 24 saatte 5 bin 119 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 73 bin 285 olurken yine son 24 saatte bin 832 kişiye Kovid-19 tanısı kondu. 59 kişi hayatını kaybederken toplam vaka sayısı 129 bin 491, can kaybı 3 bin 520 oldu.

Dün İile bugün kü rakamlara bakıldığı zaman can kaybında düşüş görülürken vaka sayısında artma olduğuna şahit olundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında, “Yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve vefat sayısında düşüş devam ediyor. Yeni iyileşen hasta sayısı, başarının diğer göstergesi. Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız” ifadelerini kullandı.

loading...

Bir önceki yazımız olan Koronavirüs Tedbirleri Esnetildi! 65 Üstü Ve 20 Yaş Altı İçin Yeni Uygulama! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Mübadiller Evladı Fatihandır!

Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek programında akademisyen Ahmet Uysal’ın Balkan Türkleri ile ilgili ifadelerine dair …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir