Canik Geleceğini Hazırlıyor!

Samsun Haberleri – Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü ve Milli Eğitim Bakanı Profesör Doktor Ziya Selçuk’un beğenisi ile 81 ile tavsiye edilen Canik Orman Okulu’nun salgın sürecinden sonra faaliyete geçmesi için sınıf dışı eğitim konusunda etkinlik hazırlama çalışmalarına devam ediliyor.

Tatil boyunca uzman akademisyenlerle birlikte; Sıfır atık, Ekolojik okuryazarlık, Biyomimikri, Oryantiring, Küresel iklim değişikliği ve Sürdürülebilirlik modüllerinin sınıf dışı eğitim pedagojisine uygun olacak şekilde oluşturulması için öğretmenlerimizin büyük bir fedakârlıkla ara tatilde bile etkinlik yazma çalışmaları devam ediyor. Yazılan etkinliklerden sonra Öğretmenler gruplara ayrılarak, uygulama çalışmaları yapılıyor

MÜFREDATLA İLİŞKİLENDİRİLMESİ SAĞLANIYOR

Bu konudaki çalışmalara daha sonra uzman akademisyenler tarafından geri dönütler verilerek değerlendirmeler yapılıyor. Sınıf dışı eğitimin her branşta, her yaşta ve her sınıf düzeyine uygun olarak müfredatla ilişkilendirilmesi sağlanıyor. Böylece doğa ve doğa sorunlarına karşı farkındalık ve duyarlılık oluşturmak, doğanın işleyişi ile ilgili temel bilgi ve becerileri geliştirerek Canik Orman Okulunun kuruluş amacına ulaşması hedefleniyor.

Köksal ÖNER

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir