Ana Sayfa / Basın Bildirisi / CHP Samsun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

CHP Samsun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

  3 Aralık Dünya Engelliler günü. Bu günün, bizim coğrafyamızda ayrı bir önemi var. Engelli olmak, bir tercih değildir. Engelli bir vatandaşımızın, tıpkı diğer insanlar gibi yaşamaya, hayatını devam ettirmeye hakkı vardır. Devlet, bunu sağlamak için gerekli tedbirleri almak zorundadır. Belediyeler, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını rahat sürdürebilmeleri için gerekli düzenlemeleri yapmak zorundadır. İşte tam bu noktada diyebiliriz ki, engelliler için bizim ülkemizde yaşamak zordur. Çünkü dünya ile mukayese ettiğimizde, engelli yaşam standartlarının iyileştirilmesi konusunda oldukça geride olduğumuz görülmektedir. Devletten beklediğimiz, Anayasal sorumluluğunu yerine getirmesidir.
          Bu imkansızlıklar içinde, gerek spor dalında, gerekse başka alanlarda, engelini hiçe sayarak ve aşarak, memleketinin sesini duyurmak için çaba gösteren vatandaşlarımızın bu çabası, takdire şayandır. Samsun’a madalya getiren engelli sporcularımızı hassaten kutluyorum. Onlar büyük iş başardılar. Destek verildiğinde daha büyük işler başaracaklarını kamuoyuna gösterdiler.
          3 Aralık Dünya Engelliler günü, engelliler açısından daha rahat bir yaşamın yollarının açıldığı günlere milad olsun. Tüm engelli hemşehrilerimizin bu gününü kutlar, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman kendilerinin yanında olduğumuzu ve onların yaşamlarını kolaylaştıracak bütün çalışmalarda var olduğumuzu bu vesile ile belirtmek isterim.
loading...

Bir önceki yazımız olan Başkan Edis, engelsiz bir hayat çalışmalarımız tüm hızıyla debvam edecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun MHP Milletvekili Erhan Usta’dan Yeni Yıl Mesajı

Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, 2016 yılının ardından değerlendirmelerde bulunarak, 2017 yılının ülkemiz ve tüm insanlık için 2016 yılından çok daha güzel geçmesi temennisinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir