CHP Samsun Gençlik ve Kadın Kollarından İstanbul Sözleşmesi Hatırlatması!

Samsun Haberleri – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik ve Kadın Kolları Samsun’da öldürülen Arzu Aygün nezdinde hunhar cinayetlere kurban gitmiş bütün kadınları için İstanbul Sözleşmesinin etkin kullanılmasını istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Gençlik ve Kadın Kollarından yapılan açıklam şu şekilde:

“Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik ve Kadın Kolları olarak şehrimizde öldürülen Arzu Aygün nezdinde hunhar cinayetlere kurban gitmiş bütün kadınları rahmetle anıyoruz.

Yaşadığımız ülkede her gün 3 kadın cinayete kurban gidiyor, bizler gençler ve kadınlar olarak bu cinayetlere dur demek istiyoruz. Öldürülen kadınların atamadıkları, atmaya çalışıp kimseye duyuramadıkları çığlıkları olmak istiyoruz ve bu cinayetleri bir tür cins kırımı olarak görüyoruz.

Tekrar tekrar reddedilen İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı şiddetle mücadele yasası sizden birisi cinayetlere kurban gittiğinde mi kabul edilecek?

Arzu Aygün katil zanlısını 9 kere şikâyet etmesine rağmen kimse neden sesini duymadı? Bunların cevabını verebilecek ve bu cinayetleri durduracak İstanbul Sözleşmesi artık kabul edilsin!

Anıt sayaçtaki kadınlardan biri olmamak için sesimizi duyurmak istiyoruz ve bu son olsun diyoruz! CHP SAMSUN İL GENÇLİK VE KADIN KOLLARI”

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir