CHP Samsun Örgütü “Demokrasi, Farklı Fikirler Yan Yana Mücadele Edince Gelişir”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Parti içi eğitim birimi üyesi ve parti okulu eğitmeni Tuğba Canlı, CHP Samsun İl Başkanlığı’nda, CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz başkanlığında toplantı gerçekleştirdi. 22-23 Ekim tarihinde Sinop’ta gerçekleşen eğitim toplantısı için CHP genel merkezi tarafından görevlendirilen Tuğba Canlı, ” Genel Başkanımız ve sorumlu milletvekilimiz Aytuğ Atıcı, eksiklerimizin bir an evvel giderilmesini istiyorlar. Bunun için, Samsun örgütü de, her an her şeye hazır olmalıdır. “dedi.

         Toplantıda konuşan CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, ” Pırıl pırıl Cumhuriyet’ten, demokrasiye ve Cumhuriyet’e inanmayanların, bu güzelliğin farkında olmayanların elinde hırpalanan Cumhuriyet’e geriledik. Tarihte her dönem, güç zehirlenmesine kapılmış liderler çıkmıştır. Halkını, kendisine tâbi olmaya zorlayan her kimse, o zorbadır. Kimse, ülkeyi idare edenlerle aynı şeyleri düşünmek zorunda değil. Demokrasi, farklı fikirler yan yana mücadele edince gelişir. Demokrasi, farklı fikirlere de yaşam hakkı tanır. Oysaki Türkiye’de epey zamandır sert bir totaliter anlayış hakim. Onun gibi düşünmediğinizde sizi ötekileştiriyor ve hatta hedef gösteriyor. Meydanlara demokrasi meydanı adı veriyorlar. Meydanlara ad vermekle demokrasiyi var etmiş olmuyoruz. ” dedi.
          Parti içi çalışmalara ve parti içi eğitime her zamankinden çok önem verdiklerini dile getiren Tufan Akcagöz , ” Mersin Milletvekilimiz ve Genel Başkanımızın Eğitim danışmanı olan Aytuğ Atıcı, bu işe gönül vermiş ve nasıl efor sarfettiğine hepimiz şahitlik ediyoruz. Samsun örgütü, hazırlığını sürdürüyor. Verilen eğitim programı dahilinde, sandık çevresi sorumlularımız ve eğitmenlerimiz, eğitim ve proje çalışmalarına devam ediyorlar. Samsun’da AKP’yi sahadan sileceğiz. AKP’nin güçlü görüntüsü kimseyi yanıltmasın. İçi kof. Ülkeyi terör örgütlerine teslim eden bir siyasi yapı, artık ülkeyi yönetemez. ” diye sözlerini tamamladı.
loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir