Ana Sayfa / Samsun Haber / Çocuğunuz Okula Başlamak İçin Hazır Mı?

Çocuğunuz Okula Başlamak İçin Hazır Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2020-2021 eğitim öğretim yılına dair 81 ile gönderdiği genelgeye göre, okullar 31 Ağustos 2020’de açılacak.
Okulların açılmasına günler kala uzmanlar ailelerinin bu süreçte mutlaka çocuklarının sağlıklarıyla ilgili olarak özellikle, Çocuk Genel Sağlığı Muayenesi – Kulak Burun Boğaz Muayenesi – Göz Muayenesi – Çocuk Psikiyatrisi Muayenesi’nin ihmal edilmemesi konusunda uyarıyor.
Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorları çocukların okul başarısında büyük etkisi olan bazı sağlık sorunlarıyla ilgili olarak erken müdahalenin uygun olabileceğini söyledi.
Özellikle Çocuk Sağlığı Muayenesi – Kulak Burun Boğaz Muayenesi – Göz Muayenesi – Çocuk Psikiyatrisi Muayenesi gibi çocuklarda oluşabilecek sağlık sorunlarının erken zamanda müdahalenin önemli olduğunu belirten uzman doktorlar, “Yapılacak olan bu kontroller, çocuğun sağlıklı, verimli ve başarılı bir ders yılı geçirebilmesi açısından büyük önem arz eder. Düzenli sağlık kontrolleri sayesinde çocuklarda olası ortaya çıkabilecek sağlık problemlerini daha erken dönemde belirlenerek hem daha ciddi sorunların oluşumu önlenebilir hem de çocuğun okul başarısı artırılabilir. Bu muayeneler esnasında yapılacak tetkiklerde “Tam Kan Sayımı – Demir, Demir Bağlama Kapasitesi – Ferratin – Vitamin B12, Vitamin, D – Serbest T4 ve TSH” değerlerine de bakılacağından oluşabilecek ciddi sağlık sorunlarında erken tanısında önemlidir.
Yine çocuklarda yaşanan kulak, burun, boğaz ve görme problemleri, ders başarısını etkileyebilir.
Göz bozuklukları konusunda önlem alınmadığında, çocuk okulda tahtayı iyi göremez ve dersleri takip edemez.
Bu anlamda okula başlamadan önce çocuğunuzun tüm sağlık kontrollerini yaptırarak yeni öğretim yılını daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde geçirmesine destek olabilirsiniz.”

loading...

Bir önceki yazımız olan 3 Dil Bilen Tercüman Samsunspor’da! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Samsun’a Çok Güveniyorum’!

Samsun Haberleri – AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın bugün düzenlediği kongre çalışmalarına Cumhurbaşkanı ve AK …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir