Covid-19’a Yenik Düşen Hemşire Bafra’da Son Yolculuğuna Uğurlandı!

Samsun Haberleri  – Yaklaşık 1,5 ay önce yakalandığı Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden 2 çocuk annesi merhum hemşire Meral Arbağ için görev yaptığı Bafra Devlet Hastanesi önünde tören düzenlendi. Annesi Şaziye ve babası Burhan Taş ile eşi Cevdet ve çocukları Saliha ve Ömer Arbağ’ın yanı sıra Samsun Valisi Doç. Dr Zülkif Dağlı, Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet İsmailoğlu, Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve mesai arkadaşlarının katıldığı törende hemşire Arbağ için dua edildi, helallik istendi.

ÇOK FAYDALI OLDUĞUNUN İSPATIDIR

Cenaze töreninde, sağlık çalışanları olarak çok üzgün bir anı yaşadıklarını belirten Vali Doç. Dr Zülkif Dağlı, “Haber aldığımız andan itibaren yakınlarımızla, arkadaşlarımızla bu üzüntüyü yaşamış olduk. Gözyaşlarını tutmaya çalışan sizlerin bu yoğunluğu kardeşimizin ne kadar çok sevilen ne kadar çok itibarı olan ve çevresine ne kadar çok faydalı olan bir kişi olduğunun ispatıdır. İnşallah öbür dünyasının da böyle olacağına inanıyoruz. Kendisine Allah rahmet eylesin, sağlık çalışanlarının da başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

CANLA BAŞLA MÜCADELE EDEN BİR İNSAN

Bafra Devlet Hastanesinde görevli anestezi uzmanı Erdal Kömürcü de Arbağ’ı kurtarmak için çok uğraştıklarını ama bunu başaramadıklarını vurgulayarak, mesleği ve insanlara hizmet için canla başla mücadele eden bir insan olduğunu belirtti. Arbağ’ın cenazesi, törenin ardından kılınan cenaze namazı sonrası Bafra Asri Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.
Köksal ÖNER

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir