Ana Sayfa / Samsun Haber / Cumhurbaşkanı Erdoğan Alınan Yeni Tedbirleri Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Alınan Yeni Tedbirleri Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği basın toplantısı ile alınan yeni tedbirleri açıkladı. Tüm yurtdışı uçuşlar kapatıldı, şehirler arası otogarlardan yolculuklar valilik iznine bağlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “92 can kaybı yaşadığımız koronavirüs (Covid-19) ile mücadelemiz sürüyor. Birlik beraberlik ve kardeşliğimizi ne kadar sağlam tutarsak bizi hiçbir şey yıkamaz. Karşımızdaki tehlikeyi çok ciddiye almamız gerekiyor. Gerekli ekonomik tedbirleri alıyoruz. Bu ülkede kimsenin aç, açıkta kalmasına müsaade etmeyeceğiz. Çocuklarımıza nasıl gözümüz gibi bakıyorsak büyüklerimizi de aynı şekilde korumak için çalışıyoruz. Salgından kurtulmak için test kiti, eldiven maskeyi kendimiz üretebildiğimiz için hiç sıkıntı yaşamayacağız. Bunun aksini söyleyenlere inanmayın. Gerektiği zaman yurt dışından da tıbbi malzeme alıyoruz. Tedaviye yönelik ilaç elimize ulaştı ve kullanmaya başladık. Kurallara ne kadar uyarsak bu salgından daha kısa sürede kurtuluruz” dedi.

Bilim Kurulumuzun tavsiyesi üzerine alınan kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehirlerarası seyahatler valilik iznine bağlandı. Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma uygulanacaktır. Özel sektörde de kamu gibi esnek çalışma düzenine geçilmesi, piknik alanları plaj gibi alanlar kapalı tutulması, askerlerimizin terhis veya tayinde 14 gün karantina uygulanmasına , yurt dışı uçuşların tamamen sonlandırılması, tüm illerde pandemi tedbirler alınacak. Bu tedbirler başta İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere 30 büyükşehirde uygulamaya geçecek. Bu illerin valileri pandemi önlemlerinin alınması için gerekli çalışmaları yapacak. Bu tedbirlerin daha ileri aşamaya gelmemesi için ev ve işyeri dâhil her alanda sosyal mesafeyi koruyarak gerek olmadıkça sokağa çıkmayalım” diye konuştu.

loading...

Bir önceki yazımız olan Başkan Aksu, ‘Devlet Milletinin Yanında’! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir