Ana Sayfa / Samsun Haber / Diş Hekimliğinde Botox Uygulaması!

Diş Hekimliğinde Botox Uygulaması!

Özel Samsun Denta Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği doktorlarından Dt. Rıza İnan, Günümüzde oldukça popüler hale gelen Botox uygulaması diş hekimliğinde iki farklı kullanım alanına dikkat çekti.

Bunlardan ilki çene sıkmaya ya da diş gıcırdatmaya yönelik uygulamalar olduğu belirten Dt. Rıza İnan “çene kaslarına uygulanan Botox enjeksiyonları ile 1 -2 seans sonrasında kısa zaman içerisinde çene sıkması ve geceleri diş sıkmaya bağlı sabah çekilen ağrılar ve aşınmalar sona erebilmektedir.

Botox uygulamasının diğer uygulama alanı ise gummy smile olarak adlandırılan gülüş sırasında diş etlerinin çok fazla görülmesi durumda uygulanmaktadır.

Diş etlerinin fazla görünmesi hastaların alt ve üst dudaklarının alt sınırının hacimsiz olmalarından kaynaklıdır. Uygulanan enjeksiyonlarla üst ve alt dudağa hacim katarak hastamızın gülüşü sırasında duymuş olduğu estetik kaygıların önüne geçilebilmektedir.

Hatta zaman zaman protetik uygulamalar ile de kişinin gülüşüne yönelik estetik açıdan güzel sonuçlar alınabilmektedir” diyerek sözlerine son verdi.

loading...

Bir önceki yazımız olan Karaaslan’dan Samsun’a Adli Tıp Grup Başkanlığı Müjdesi! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsunspor’da Bandırma Hazırlıkları Sürüyor!

Samsunspor Haberleri – TFF 1. Ligde mücadele eden Yılport Samsunspor Takımımız, 3. Haftada deplasmanda karşılaşacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir