Ana Sayfa / Samsun Haber / Doktor Serdar Kuruca, ‘İmmün Plazma Bağışıyla Hastalara Umut Oldum’!

Doktor Serdar Kuruca, ‘İmmün Plazma Bağışıyla Hastalara Umut Oldum’!

Samsun Haberleri – Samsun Sağlık Müdürlüğüne bağlı Çarşamba Devlet Hastanesinde görev yaparken koronavirüse yakalanan göz doktoru Serdar Kuruca, “Bir haftalık tedavi sonucu hastalığı yendim” dedi.

Tedavisinin ardından görevine dönen göz doktoru Serdar Kuruca, “Diğer hastalara umut olmak için Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğüne gelerek immün plazma bağışında bulundum” dedi.

HASTALARA NE KADAR FAYDALI OLDUĞUNU GÖRDÜM

Hastalığa yakalandığında şiddetli terleme atakları geçirdiği belirten Çarşamba Devlet Hastanesi göz doktoru Serdar Kuruca, “Çok şiddetli şekilde kas ve eklem ağrıları hissettim. Bu normal kas ve eklem ağrıları gibi olmuyor daha şiddetli kemikleriniz patlayacak gibi oluyor. Sırtüstü yatamıyorsunuz. Hastalığı çok şükür atlattım ama ben görev yaparken immün plazmanın hastalara ne kadar faydalı olduğunu gördüm. Tedavi bittikten sonra 28 günlük süreci bekledim ve bağışçı oldum. İnşallah başka hastaların iyileşmesine umut olacak ”diye konuştu.

VATANDAŞLARIMIZIN DA BAĞIŞTA BULUNMASINI İSTİYORUZ

Çarşamba Devlet Hastanesinde görev yaparken koronavirüse yakalanan göz doktoru Serdar Kuruca’nın örnek bir davranış sergilediğini vurgulayan Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, “İmmün plazma tedavisi sonucu hastaların iyileşmesi sonucunda Samsun’da Covid-19 geçirmiş kişilere ulaşıyoruz ve immün plazma bağışında bulunmaları için Türk Kızılay ile yoğun şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda doktorumuz da hem sahada yoğun şekilde çalışırken hem de geçirdiği hastalık sonrasında diğer hastalara umut olmak için bağışta bulundu. Aynı şekilde hastalığı geçiren vatandaşlarımızın da bağışta bulunmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

Köksal ÖNER

loading...

Bir önceki yazımız olan Çarşambaspor Sezona 3 Puanla Başladı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsunspor’da Bandırma Hazırlıkları Sürüyor!

Samsunspor Haberleri – TFF 1. Ligde mücadele eden Yılport Samsunspor Takımımız, 3. Haftada deplasmanda karşılaşacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir