Galip Öztürk’ten Niğde’de Ömer Halisdemir Ziyareti

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, 30 Ekim Pazar günü ise 15 Temmuz gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldüren ve daha sonra darbeciler tarafından vurularak şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde’nin Bor ilçesinin Çukurkuyu beldesindeki kabrini ziyaret ederek, dua etti. Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir’e de başsağlığı dileklerini ileten Öztürk, daha sonra Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak ile makamında bir araya geldi. Öztürk’e ziyaretleri sırasında UATOD Başkanı Mehmet Erdoğan, danışmanları Necmi Hatipoğlu ve Yunus Seven ile birlikte Hüseyin Kalaycı da eşlik etti.

YENİ HALİSDEMİR’LERE İHTİYACIMIZ VAR

“Vatanı, bayrağı, karargâhı hainlere teslim etmek yerine darbeci generali alnından vurarak şehadet şerbetini içen Ömer Halisdemir’den Allah razı olsun “diyen Öztürk;”Bugün eğer özgürsek onun sayesindedir. Kendisi aynı zamanda Türkiye’ye dönmeme imkan sağlayan kişidir. O’nun kahramanlığı olmasa ben de Türkiye’ye dönemeyebilir ve burada olamayabilirdim. Muhtemeldir ki Türkiye Cumhuriyeti de var olamazdı. Mekanı cennet bahçelerinden bir bahçe olsun inşallah Türkiye’nin yeni Ömer Halisdemir’lere ihtiyacını olduğuna inanıyorum ”diye konuştu

AK PARTİ NİĞDE İL BAŞKANLIĞINI DA ZİYARET ETTİ

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir’in isminin Canik’te yaptırdığı Türkiye’nin en büyük imam hatip lisesine verildiğini hatırlatan Öztürk, bu okulun yeni Ömer Halisdemir’ler yetiştirilmesinde çok büyük ve önemli bir işlevinin olacağının altını çizdi. Galip Öztürk ve beraberindekiler Niğde temasları kapsamında Ak Parti Niğde İl Başkanlığını da ziyaret etti. Öztürk burada Ak Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir ile bir araya geldi. Ziyarette Niğde’nin ekonomisi ve yeni yatırım alanları konuşuldu. Öztürk daha sonra ise Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti. Başkan Çelik ziyarette Galip Öztürk’e nezaketi için teşekkür ederken, Öztürk de 2 yıldır Kayseri’yi yöneten Başkan Çelik’in başarılarının devamını diledi.
loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir