Ana Sayfa / İlçeler / Hasköy Cumhuriyet İlkokulu Hayvanları Koruma Gününde Kedi Kasabasını Ziyaret Etti

Hasköy Cumhuriyet İlkokulu Hayvanları Koruma Gününde Kedi Kasabasını Ziyaret Etti

Hasköy Cumhuriyet İlkokulu Hayvanları Koruma Gününde Kedi Kasabasını Ziyaret Etti

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde, Hasköy Cumhuriyet İlkokulu Okul Müdürü Ümmet Öngör, 3/D Sınıf Öğretmeni Birsel Koca ve 2/A Sınıf Öğretmeni Saime Koyun rehberliğinde 65 öğrenci; Samsun Büyük Şehir Belediyesi Bakıma Muhtaç Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti.

Öğrenciler, aldıkları mamaları barınak yetkililerine teslim ettiler. Öğretmenleri ve barınak yetkililerinin koordinesinde barınağı gezen öğrenciler yetkililerden sık sık bilgiler aldılar. Barınaktaki hayvanları sevdiler, elleriyle kedileri ve köpekleri beslediler. Gezide öğrencilerin mutluluğu ve sevinci görülmeye değerdi.

Okul Müdürü Ümmet Öngör: ‘’ Çocukların hayvanlarımızla ilk teması, iletişimi çok önemli. Neden mi çünkü hayvan sevgisi çocukların olumlu yönde gelişimleri, hayata pozitif bakmalarında oldukça büyük etken. Ziyaretimizin amacı: öğrencilerde hayvan sevgisini pekiştirerek hayvan barınaklarının faaliyetleri ile ilgili farkındalık yaratmak ve toplumda bu bilinci yaygınlaştırmaktır. Mutlaka ve mutlaka şartlar elveriyorsa ailenize evcil bir hayvan almalısınız hiç pişman olmayacaksınız. Tavsiyem barınaklardan sahiplenmeyi tercih etmelisiniz.

Öğrencilerimize teşekkür ediyor, çalışmalarının devamını diliyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

loading...

Bir önceki yazımız olan Samsun Tıbbi Cihaz Üretiminde Dünya Üçüncüsü Konumda başlıklı makalemizde MEDİKÜM Derneği Başkanı Dr. Ahmet Aydemir, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Samsun Sağlık Endüstrisi Zirvesi hakkında bilgiler verilmektedir.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsunspor’da Bandırma Hazırlıkları Sürüyor!

Samsunspor Haberleri – TFF 1. Ligde mücadele eden Yılport Samsunspor Takımımız, 3. Haftada deplasmanda karşılaşacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir