İbrahim Sadık Edis,”Türkiye üzerindeki hedeflerine asla ulaşamayanlardır”

Yeni yıla büyük umutlarla girildiği saatlerde İstanbul’da bir gece kulübünde 39 kişinin hayatını kaybettiği ve 69 kişinin de yaralandığı çirkin terör saldırısını kınayan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”Türkiye üzerindeki hedeflerine asla ulaşamayanlardır”dedi.

Hain saldırıda tüm yurtta olduğu gibi Vezirköprü’de büyük üzüntü yaşandığını belirten Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis” Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gördük. Bunların amacı ne din, ne dil, ne ırk ne de başka bir şey. Tek amaçları Türkiye’yi bölmek ve yaşanmaz bir hale getirmeye çalışmak. Bu kirli emellerine ulaşamayacaklarını her zamanki gibi tek yürek ve tek güç olarak kan dan beslenen vampirlere göstereceğiz”dedi.

‘AYAKTA DİMDİK DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ’
Yeni yılın ilk saatlerinde kanlı yüzünü bir kez daha gösteren hain terör saldırısını sert bir şekilde lanetleyen Başkan Edis,” Kaynağı ne olursa olsun, terör insanlığın, kardeşliğin, yaşamanın, aydınlık hayallerin düşmanıdır. Masum sivilleri ve güvenlik güçlerini hedef alan alçakça terör saldırılarının hedefi bellidir. Milletimizin moralini ve birliğini bozmaya, ülkemizin istikrarını sarsmaya yönelik karanlık planlara karşı yine ayakta dimdik durmaya devam edeceğiz. Türkiye’de kaos oluşturma peşindeki terör odakları ve onların destekçilerine karşı devletimiz ve milletimiz yine gereken cevabı verecektir “diye konuştu.

‘KİRLİ OYUNLARINA ASLA MÜSAADE  ETMEYECEĞİZ’
Terörün dış güçler tarafından Türkiye’yi bölmeye yönelik eylemlerinin 2017 yılının ilk saatlerinde de devam ettiğini ifade eden Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis,”Karanlık güçlerin kirli oyunlarına asla müsaade etmeyeceğiz. Teröre karşı bütün ülkeler el ele verip ortak bir mücadeleyle terörün her türlüsüne karşı durmak zorundadır. Devletimizin terörle mücadelesinin sonuna kadar arkasındayız. Yeni yılda bu acıların tamamen yeryüzünden silinmesini diliyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralananlara acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir