Ana Sayfa / Samsun Haber / İki Sezaryen Üstüne Normal Doğum Yaptı!

İki Sezaryen Üstüne Normal Doğum Yaptı!

Üst üste iki kez sezaryen doğum yapan anne adayı Özlem Atıcı, normal doğum yaparak sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. Operasyonu başarıyla gerçekleştiren Büyük Anadolu Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. S. Erdem Özhan, sezaryen doğum yapan kadınların sonraki doğumlarını normal yapmasının mümkün olduğunu belirterek, “Özellikle bazı sağlık sorunları yaşayabilecek anne adayları için normal doğum zararlı olabilir ve sezaryen yapılması gerekebilir. Unutmamak gerekir ki, sezaryen bir ameliyattır. Normal doğum ise anneye ve bebeğe sağladığı yararlar çok önemlidir.

KRİTERLERİ VAR

Anne adaylarının hep merak ettiği ve bizlere sorduğu soruların başında, sezaryen sonrası normal doğum olabilir mi? sorusu gelmektedir. Sezaryen sonrası normal doğum da bazı kriterlerimiz var doğumdan sonra en az 2 yıl geçmeli pelvis yapısının vajinal doğuma uygun olması, geçirilmiş sezaryen kesisinin yatay olması, bebeğin önde gelen kısmının baş olması gibi. burada hastanın azim ve kararlığı da çok önemli bir durumdur.

SEZARYEN DOĞUMUN ZORLUKLARINI YAŞADI

Burada Özlem hanım da iki kez sezaryen doğum yapmış ve doğum sonrası günlük yaşamında bazı zorluklar yaşamış bir annemiz. Bu gebeliğinde normal doğum yapmak istediğini söyleyerek bize başvurdu. Uyumlu bilinçli bir anne ve azminden emin olduk. Kendisine oluşabilecek riskleri anlattık. Yatışı sonrası servikal balon takarak rahim ağzında mekanik olarak açılma sağladık ve bu şekilde süreci başlattık.

TÜM ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK

Acil durum önlemlerimizi aldık, ameliyathanemizi sürekli açık tuttuk ve tedbirlerimiz neticesinde bir anne bebek hatta baba buluşmasını böyle hayranlık uyandıran öykü ile mutlu sonla tamamladık. ” diyerek sözlerine son verdi.

loading...

Bir önceki yazımız olan Genç Parti’den İhtiyaç Sahiplerine Yardım! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir