Ana Sayfa / Samsun Haber / İlkadım İlkokulu’na Modern Bir Anasınıfı Kazandırılacak!

İlkadım İlkokulu’na Modern Bir Anasınıfı Kazandırılacak!

Samsun Haberleri – İlkadım ilkokulu bahçesinde hayırsever İlyas Lütfü Topçu tarafından 4 derslik anasınıfı yapımına ilişkin Samsun Valiliği’nde düzenlenen tören ile protokol imzalandı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Samsun’un Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Hayırsever İlyas Lütfü Topcu ve oğlu Nejat Topcu, İlkadım ilçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ,İlkadım İlkokulu Müdürü Aydın Peker ve Müteahhit Mustafa Kılıç’ katıldı.

EĞİTİM ÖĞRETİMLERİNE DEVAM EDECEKLER

Hayırperveri eğitimin yanında olmaya eden Samsun’un Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Çelik konstrüksiyondan 4 derslik, 1 yemekhane, hobi ve oyun bahçesiyle 320 metrekare alana kazandırdı. Hayırseverimiz İlyas Lütfü Topçu’nun girişimini olmasaydı yapamazdık. Bu bölgede anasınıfına büyük bir talep vardı. İnşallah çocuklarımız anasınıfın da eğitim öğretimlerine devam edecekler. Hayırseveriminiz İlyas Lütfü Topçu beyefendiye teşekkür ediyorum” dedi.

GAYET SEVİNÇ VE HEYECANLA KARŞILADI

Yapılan en hayırlı işin eğitime katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Hayırsever İlyas Lütfü Topcu,“Bu inançla bir anasırını yaptırmak istedik. Okul Müdür Aydın Peker ile oğlum Nejat Topcu bir toplantı esnasında bu ihtiyaç gündeme gelmiş. Biz de zaten arsa arayışındaydık, hemen gerekli görüşmeler yapıldı. Okul Müdürümüz bizi gerekli makamlarla görüştürdü. Önce İlkadım ilçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile görüştük. Gayet sevinç ve heyecanla karşıladı ve beraberinde Sayın kaymakamımız İbrahim Keklik ile görüştükten sonra, çok olumlu tepkiler aldık. Akabinde İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’e konuyu anlattık. Samsun’da genel olarak okul ihtiyacının karşılandığın ancak anasınıfı ve anaokulunun ihtiyacının olduğunu söyledi” diye konuştu.

OKULUMUZU 21 EYLÜL’E YETİŞTİRECEĞİZ

Üzerimize düşen görevi yerine getirmenin mutluğunu bir kez daha yaşadıklarını hatırlatan İlyas Lütfü Topçu, “Çok isabetli bir iş yaptığımızı bize söyleyerek, bizleri cesaretlendirdi ve bizlere gerekli kolaylığı gösterdiler. Doğrusu bu işin bu kadar hızlı ve kolay yapılacağını beklemiyordum. Bizim önümüzü açtılar biz de bir ay önce inşaata başladık, gerekli tüm projeleri çizdirdik. Allah’ın izniyle okulumuzu 21 Eylül’e yetiştireceğiz, çocuklarımız son derece modern ve kullanışlı bir okula kavuşacaktır. Milletimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Köksal ÖNER

loading...

Bir önceki yazımız olan Ertuğrul Sağlam, ‘Bizim İçin Kolay Olmadı’! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsunspor’da Bandırma Hazırlıkları Sürüyor!

Samsunspor Haberleri – TFF 1. Ligde mücadele eden Yılport Samsunspor Takımımız, 3. Haftada deplasmanda karşılaşacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir