Ana Sayfa / Samsun Haber / Karaaslan, ‘Anneler Değerlerimizi Büyütendir’!

Karaaslan, ‘Anneler Değerlerimizi Büyütendir’!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Anneler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

“Sevgi, şefkat ve fedakârlık duygularını temsil eden en değerli varlıklarımız olan annelerimiz bizleri büyütüp hayata hazırlarken, merhamet ve adalet gibi değerlerimizi de büyütendir. Dünyaya geldiğimiz gün sıkıca tuttuğu elimizi bir daha hiç bırakmayan, elini evlatlarının üzerinden çekmeyen annelerimiz bizlere vazgeçmemeyi, ihtiyacı olana el uzatmayı, paylaşmayı öğretendir.

İnanç ve kültürümüzde annelik kutsal bir vazife ve yüce bir mertebedir. Varlıklarıyla tamamlandığımız, mücadeleleriyle güç bulduğumuz annelerimize sevgi ve saygımızı tek bir güne sığdırmak mümkün değildir. Hayatımız boyunca en yakınımızda ve yanı başımızda olan annelerimize yaşamlarının her döneminde hürmet ve ihtimam göstermek evlatlar olarak hepimizin vazifesidir.

Son 17 yılda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti hükumetlerimizin gayretli çabaları sonunda bugün kadınlarımız annelikle sosyal hayat arasında bir tercih yapmak durumunda kalmaksızın iş dünyasında, akademide, siyasette, ekonomide, bürokraside, hayatın her alanında büyük başarılara imza atmakta, değiştirici ve dönüştürücü gücüyle ülkemizin hedeflerine katkı sağlamaktadır.

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bir süredir uzak kaldığımız annelerimize ve aile büyüklerimize kavuşmayı, en yakın zamanda sağlıklı günlerde yeniden bir araya gelmeyi bekliyoruz. Bu sürenin kısalması, ülkemizin normalleşme takvimini kademeli olarak başlattığı bu günlerde rehavete kapılmadan tüm kurallara harfiyen uymamıza, tedbiri son ana kadar elden bırakmamamıza bağlıdır. Bu süreçte salgın hastalık nedeniyle ailelerinden, çocuklarından ayrı kalan başta kadın çalışanlar olmak üzere özveriyle görevlerini icra eden tüm kamu görevlilerine milletçe teşekkür ediyoruz.

Evlatlarını, hain terör örgütünün elinden kurtarmak için 3 Eylül 2019 tarihinden bu yana tuttukları nöbet ile kararlılığın sembolü haline gelen Diyarbakır Anneleri’nin evlatlarına bir an önce kavuşmasını temenni ediyorum.

Bu vesileyle, sevgilerin en yücesine layık olan, başta şehit ve gazilerimizin anneleri ile engelli anneleri olmak üzere bütün annelerimizin Anneler Günü’nü yürekten kutluyor; ahirete irtihal eden annelerimize Yüce Mevla’mdan rahmet, hayatta olanlara sıhhat diliyorum.”

loading...

Bir önceki yazımız olan Samsun Projeleriyle Türkiye’nin Cazibe Merkezi Olacak! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

OMÜ’de Mekânda Erişilebilirlik Ödül Töreni Yapıldı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mekanda Erişebilirlik’ kategorisini temsil eden turuncu bayrağı almaya hak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir