Kocatepe 2-C’den Anlamlı Etkinlik!

Samsun Haberleri – Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar,“Kocatepe İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri, Türk Bayrağının dalgalanmaya devam etmesi için dünyanın her yerinde canı pahasına vatanımızı koruyan Mehmetçiğimize destek olmak amacıyla anlamlı bir etkinliğe imza attılar” dedi.

Kocatepe İlkokulu tarafında başlatılan kampanyanın yanında olduklarını hatırlatan Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Uzunlar, “Kardeş ülke Azerbaycan ordusuna verdikleri destekten ve gösterdikleri başarılardan onur duyduğumuzu ve kalben her an yanlarında olduğumuzu hatırlatmak için her bir askerimize 25 mektup, bere, eldiven, çorap ve velilerimizin elleriyle ördükleri lifler hediye ettiler” dedi.

‘TÜRKİYE HAKKI, ADALETİ KORUYOR’

Doğru ve yerinde yapılan uygulamanın takipçisi olduğunu vurgulayan Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, “Dünyada Türkiye ve Azerbaycan kadar birbirine yakın olan ülke yok. Bizim kadar birbirine bağlı olan, birbirinin her zaman yanında olan ikinci ülkeler yoktur. Bizi birleştiren hem ortak tarih, din, medeniyet, dil, edebiyat; aynı zamanda bizim siyasetimizdir. Türkiye ve Azerbaycan dünya çapında bağımsız siyaset yürütüyor. Türkiye’nin gücü bizim gücümüzü artırdı. Dünyanın birçok ülkesinde Türkiye hakkı, adaleti koruyor. Akabinde Kocatepe İlkokulu Müdürümüz Levent Kurtuluş ve sınıf öğretmenimiz Saadet Tığlı tarafında başlatılan bu önemli projeyi İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak destekledik. Yapılan bu güzel projenin diğer okullarda örnek olacağına inanıyorum. Kocatepe İlkokullumuzda projeden dolayı kutluyorum” şeklinde konuştu.

BU YOLDA İKİ DEVLET BİR MİLLETİZ

Okul olarak özveri ile çalıştıklarını altını çizen Canik Kocatepe İlkokulu Müdürü Levent Kurtuluş ve sınıf öğretmeni Saadet Tığlı,  “Öğrencilerimiz ile vatan, millet, bayrak konusunu işlerken, Türk Bayrağının dalgalanması için dünyanın her yerinde canı pahasına vatanımızı koruyan Türk askerlerine destek olmak için çıktığımız bu yolda iki devlet bir millet olduğumuz kahraman Azerbaycan ordusunun gösterdiği başarılarından onur duyduğumuzu ve yanında olduğumuzu bildirmek için yapmış olduğumuz bu çalışmada bizden desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Uzunlar ve şube Müdürümüz Sayın Bakiye Usta’ya çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Köksal ÖNER

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir