“Koridor Oynuyorum, Strateji Geliştiriyorum” projesi tanıtımı yapıldı.

‘KORİDOR OYNUYORUM, STRATEJİ GELİŞTİRİYORUM’

Canik İlçesi’ndeki İlkokul ve Ortaokul öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Temiz İlkokulu’nun ortaklaşa düzenlediği proje kapsamında ‘Koridor’ oyunu oynadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, ”Güzel bir projeyi ilçemizde gerçekleştirdik ”dedi.

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Temiz İlkokulu ortaklaşa bir projeye imza attı. Canik Kültür Merkezi’nde düzenlene etkinliğe İlçesi’ndeki tüm İlkokul ve Ortaokul öğrencilerin yoğun katılımlarıyla yapılan “Koridor Oynuyorum, Strateji Geliştiriyorum” projesi kapsamında öğrenciler ‘Koridor’ oyunu oynadı. Bir oyun tahtası, iki piyon ve set tahtaları kullanarak iki oyuncunun karşılıklı oynayabildiği oyun için ilkokul ve ortaokul kategorilerinde öğrenciler karşı karşıya geldi.

‘ÖNEMLİ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK’
Müsabakalarda tüm öğrenci ve öğretmenlere katılım belgesi verilirken, dereceye girenler madalya ve kupa ile ödüllendirildi. Müsabakalarda birinci olan öğrencilere ödüllerini veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar,” Öğrencilerimizi hem düşünmeye, hem strateji geliştirmeye yönelten; aynı zamanda da bilgisayar bağımlılığını azaltan, dikkati ve odaklanmayı artıran ve zeka gelişimine katkı sağlayan bu tür oyunların yaygınlaştırılması gerekiyor. Ailelerin de işin içine çekilerek çocuklarıyla birlikte kaliteli zaman geçirmesi bakımından önemli bir proje olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu projeyi gerçekleştiren Fatih Temiz İlkokulu öğretmenlerine ve projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum ”şeklimde konuştu.

STRATEJİK DÜŞÜNME YETENEĞİ ETKİNLİĞİ
Projenin geliştiricilerinden öğretmen Hadiye Ellibeş Cerrah, “Projemizdeki amaç zeka oyunlarını öğrenci, öğretmen ve velilerle buluşturmak. Seçmeli derslerde zeka oyunları oynatmayı hedefliyoruz. Zeka oyunları çocukların IQ seviyesini 13 puana kadar artırabiliyor. Ezbercilikten uzak, stratejik düşünme yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmek için çaba veriyoruz. Bu oyun da çocuklarımızın stratejik düşünme yeteneği kazanmasına katkıda bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen etkinliğe Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar’ in yanı sıra Şube Müdürleri Bakiye Can Usta ve Mustafa Kaplan Okul Müdürleri öğretmenler ve veliler de katıldı.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir