Ana Sayfa / Samsun Haber / Koronavirüs Tedbirleri Esnetildi! 65 Üstü Ve 20 Yaş Altı İçin Yeni Uygulama!

Koronavirüs Tedbirleri Esnetildi! 65 Üstü Ve 20 Yaş Altı İçin Yeni Uygulama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan yeni kararları açıkladı.

İçerisinde Samsun’unda yer aldığı giriş-çıkış yasağı olan 31 ilin sayısı 24’e düşürüldü. Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için belirli günlerde belirli saatlerde sokağa çıkmalarına izin verilecek.

Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’ya seyahat kısıtlaması kalkarken içinde Samsun’un da bulunduğu 24 ile seyahat kısıtlaması 14 gün süreyle devam edecek.

Kurallara uyulması şartıyla AVM’ler 11 Mayıs’tan itibaren açılabilecek. 65 yaş üstüne ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırılması günlerinin birinde ve 4 saat süreyle dışarı çıkabilme imkanı getirildi. İlki 10 Mayıs’ta saat 11.00 – 15.00 arası ve yürüme mesafesinde olacak.

14 yaşına kadar çocukların 13 Mayıs’ta 11.00 ile 15.00 saatleri arasında, 14-20 yaş arası ise 14 Mayıs’ta aynı saatlerde yürüme mesafesiyle dışarı çıkabilecekler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 27-28 Haziran’da, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınavın 20 Haziran’da yapılacağını bildirdi.

Berber ve kuaförler 11 Mayıs’ta belirli kurallara göre müşteri alabilecek.

loading...

Bir önceki yazımız olan Samsun’a Giriş-Çıkış Kısıtlamasının Süresi Uzatıldı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

AK Parti’de İlçe Kongreleri Tekkeköy’de Tamamladı!

Samsun Haberleri – AK Parti Samsun İl Teşkilatı’nda bugün gerçekleşen Tekkeköy Kongresi ile ilçe kongreleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir