Mehmet Paşa İlkokulu Projelerle Ön Plana Çıkıyor

Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa ilkokulu, ilçe merkezinde yer alan ve adını son dönemdeki başarılarıyla duyuran bir okulumuzdur. Kanada merkezli Caribou Matematik Yarışmasında iki dünya birincisi çıkaran okul şimdi de yürüttüğü eTwinning projeleri ile öne çıkıyor.

Caribou Matematik Yarışması haberimiz için TIKLAYINIZ.

Mehmet Paşa İlkokulunda 3 eTwinning Projesi

eTwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+’a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Mehmet Paşa İlkokulu’da bu kapsamda İngilizce Öğretmeni Gözde Akdere koordinatörlüğünde “Let’s Sport and Learn English” ve “From Waste to School” projelerini yürütmektedir. Bunun yanında İngilizce öğretmeni Gözde Akdere ile ingilizce Öğretmeni Handan Türkmen ile birlikte “English With Games” projelerine ortak olarak katılmışlardır. Bu projelerde öğrencilerde yer almaktadır. Bu sayede öğrenciler hem ingilizce öğrenmekte hem de projede yer alma şansı bulmaktadırlar.

Okul Müdürü Fazıl Engin, eTwinning projelerinde yer alan ingilizce öğretmenleri Gözde Akdere ve Handan Türkmen ile öğrencilere projelerinde başarılar dilerken yıl sonunda eTwinning kalite etiketi ve Avrupa kalite etiketi kazanmayı hedeflediklerini belirtti.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir