Ana Sayfa / Samsun Haber / Milletvekili Köktaş, ‘Aynı İnanç Ve Ruh İle Nöbette Olacağız’!

Milletvekili Köktaş, ‘Aynı İnanç Ve Ruh İle Nöbette Olacağız’!

Milletvekili Köktaş; Aziz milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin dördüncü yıl dönümü sebebiyle yayımladığı mesajında şu sözlere yer verdi: “Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişimi karşısında aziz milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin gösterdiği onurlu mücadelenin ve demokrasi zaferinin dördüncü yıl dönümünde, gözlerini kırpmadan seve seve ülke ve millet için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.

Ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen alçak silahlı darbe teşebbüsünün, hain bir işgal girişiminin üzerinden dört yıl geçti.

Tanklar milletin üstüne sürülürken, milletin Meclisi bombalanırken, namlular sivillere ölüm kusarken ve hainler beyhude tuzaklar kurarken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi aziz milletimizin istiklâline, istikbaline ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir.

Tarih boyunca nice ihanetleri feraset, cesaret ve fedakârlık ile aşan aziz milletimiz, Allah’ın yardımıyla bu işgal girişimine de geçit vermedi.

15 Temmuz, ülkemizin karanlık bir girdaptan kurtulduğu gündür. Aziz milletimizin verdiği destansı mücadele ile yıllarca menfaat devşirenlerin emellerini boşa çıkarmıştır.

15 Temmuz, milletimizin kurtuluş mücadelesi sonrası işgal girişimi ve vatanımızı yok etmeye yönelik vermiş olduğu ikinci bir mücadelenin zafer günüdür.

15 Temmuz da milletimiz cesareti ve mücadelesiyle, uluslararası güçlere ve onların vesayetini yürüten hain işbirlikçilerine Çanakkale Ruhunu bir kez daha hatırlattı, ihanet çetelerine ve işbirlikçilerine de her zaman hatırlatmaya hazırdır.

Bu anlamda ellerini ovuşturarak Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, pes etmesini bekleyenleri bugüne kadar sevindirmedik, hiç bir zaman da sevindirmeyeceğiz.

15 Temmuz’un unutulmasına, unutturulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. O gece nasıl, gelecek nesillerin rahat uyuması, istiklalimiz, istikbalimiz için meydanlarda milletimizle birlikte demokrasi nöbetleri tuttuysak yine aynı inanç ve ruh ile nöbette olacağız.

Bu vesileyle, hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde canları pahasına hainlere karşı koyan ölümsüz kahramanlarımızı, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralarını bir istiklâl madalyası gibi şerefle taşıyan gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin. Cenab-ı Allah bu milleti, bu ülkeyi ilelebet korusun, muhafaza etsin.”

loading...

Bir önceki yazımız olan Karaaslan, ‘15 Temmuz, Milletimizin Yeniden Diriliş Destanıdır’! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsunspor’da Bandırma Hazırlıkları Sürüyor!

Samsunspor Haberleri – TFF 1. Ligde mücadele eden Yılport Samsunspor Takımımız, 3. Haftada deplasmanda karşılaşacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir