Ana Sayfa / Samsun Haber / Milletvekili Usta, İstanbul’un Fethini Kutladı!

Milletvekili Usta, İstanbul’un Fethini Kutladı!

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta İstanbul’un Fethinin yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Usta’nın mesajı şöyle:

“Bundan tam 567 yıl önce mübarek Sultan, Türk-İslam Devletinin ve gölgesinde cihanın kıymettar şehri olan alimler diyarı mübarek İstanbul’u fethetti. Peygamber müjdesine nail olmuş bir komutan ve bir ordu; İslam’ın dokuz asırlık nuru, Türk’ün binlerce yıllık şecaatiyle düşmanı Fatih Şehri İstabul’dan defetmiş ve kıyamete dek Türk Devleti’ne emanet etmiştir.

İslamın kılıcı ecdadımız, o gün imkansız denilen her ne varsa başarmış, İstanbul’un yalnızca  taşını toprağını değil, ruhunu ve maneviyatını da fethetmiştir. İslamın fazileti ve Türk Töresiyle İstanbul’un kültürünü, sanatını, ahlakını, ilmini, mimarisini terakki ettirmiş hülasa bütün kıymetleriyle Türk-İslam Medeniyetinin eşsiz güzelliğini meydana getirmiştir.

Peki, bizlere armağan edilen İstanbul, bugün ne durumda? Ne yazık ki son yıllarda ecdadımızın mirasına maddi ve manevi anlamda sahip çıkamıyoruz. Yıllar yılı çarpık kentleşme, estetik yoksunu beton binalar, duyarsız kalınan maddi ve manevi kirlilik; İstanbul’un ruhunu yıprattı. Töremiz ve dinimizden uzaklaştığımız her adımda, İstanbul da o ölçüde küffara yaklaştı. Dünya’da eşi benzeri bulunmayan topraklarımızın kıymetini bilmeli, hem fiziken hem manen şanına, kudretine yaraşır haline döndürmeye gayret etmeliyiz.

Bu vesileyle başta çağ açıp çağ kapatan büyük komutan Fatih Sultan Mehmet ve kahraman ordusunu rahmet ve minnetle anıyorum. Yüce Allah, İslamın kalesi Türk Devletini kıyamete kadar güçlü kılsın. İstanbul’un Fethi’nin 567. yılı Milletimize kutlu olsun.”

loading...

Bir önceki yazımız olan Rinoplasti ve Yüz Estetiğinde Yapılan Uygulamalar! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Hazırlıklar Tamam, Samsunspor’da Tek Düşünce Galibiyet!

Samsunspor Haberleri – Yılport Samsunspor Takımımız, yarın kendi sahasında karşılaşacağı Ümraniyespor karşılaşmasının tüm hazırlıklarını tamamlayarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir