Milletvekili Yılmaz, ‘Senaryolar Aynı Sadece Aktörler Farklı’!

Samsun Siyaset Haberleri – Sevgi Tekkesi’nde gerçekleşen ilçe danışma meclisinde teşkilat çalışmaları değerlendirildi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ve teşkilat üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda parti faaliyetleri değerlendirildi, görüş ve öneriler alındı.

Toplantıda konuşma yapan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye’nin geçmiş tarihinden ve gelişmelerinden örnekler vererek, Türkiye üzerine nasıl oyunlar oynandığına dikkat çekti.

Köklü bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir adım ileri gidememesi, yerinden kımıldayamaması, sesinin çıkmaması için her taraftan kıskaca alınmak istediğine vurgu yapan Yılmaz, İstiklal Marşı’nı hatırlatarak oradaki maneviyatın çok iyi anlaşılması gerektiğinin altını çizdi.

“SUS PUS KALMAMIZ BEKLENMEMELİ”

“Senaryolar aynı sadece aktörler farklı” diyen Yılmaz, “Dünya’da, özellikle bölgemizde çok kritik gelişmeler oluyor. Bazılarının istedikleri gibi bir devlet yönetimi sergilediğimiz takdirde ortada hiç bir sorun yok. Zaten her taraftan kıskaca almış, hareketsiz bırakmış durumda olunurdu. Ama yok; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Milletinin menfaatleri nelerse, haklarımız, güvenliğimiz, özgürlüğümüz, egemenliğimiz, bağımsızlığımız,  geleceğimiz neyi gerektiriyorsa bunu yapmak zorundayız. Kimsenin bizim tarihten, köklü bir devlet oluşumuzdan, haklarımızdan feragat ederek sus pus kalmamızı beklememeli. Şehitlerimizin, gazilerimizin, analarımızın, bu topraklarda  bir damla alın teri olanların hakkı hepimizin üzerinedir. Çok şükür, bugün her yerde haklarımız, geleceğimiz için varız. Masada da, sahada da olacağız, çocuklarımızın geleceğini güvence altına alacağız. ” diye konuştu.

AK Parti’de istişare mekanizmasının çok iyi işlediğine vurgu yapan Yılmaz, “Büyük bir ailenin fertleri olarak her şeyi konuşacağız, tartışacağız, en iyisini bularak yolumuza devam edeceğiz.” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Milletvekili Yılmaz, sanayi bölgesinde geçtiğimiz günlerde çıkan yangında büyük hasar gören dış cephe ısı yalıtım fabrikasını ziyaret ederek, iş yeri sahiplerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Ayrıca, yurtdışında trafik kazasında hayatını kaybeden Tekkeköy ilçesi Kışla Mahallesi eski muhtarı Ahmet Şahin’e başsağlığı dileklerini iletti.

 

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir