Ana Sayfa / Samsun Haber / Minikler için Atakum Belediyesi’nden Hijyenik Önlemler! – VİDEOLU

Minikler için Atakum Belediyesi’nden Hijyenik Önlemler! – VİDEOLU

Samsun Haberleri – Minik öğrencilerin sağlığını korumak için eğitim yuvalarında özel solüsyonlu işlem yapan belediye ekipleri, kreş çalışanlarına Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyi hatırlatarak alınması gereken önlemleri anlattı.

Atakumlu miniklerin eğitim yaşamlarına ilk adımlarını attıkları kreş ve anaokulları, Türkiye ile birlikte dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile 16 Mart’ta eğitim-öğretime ara vermişti. 2.5 ay boyunca okullarından uzak kalan minik öğrencilerin, alınan tedbirler eşliğinde ‘yeni normal’ döneminde eğitime geri dönebilmesi öngörüldü. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı genelge ile kreş ve anaokullarının kurallara uyulması şartıyla eğitime başlaması ya da yaz okulu açmalarına izin verildi. Atakum’da da velilerin talepleri doğrultusunda açılış hazırlıklarını sürdüren anaokulu ve kreşler, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin talimatıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından dezenfekte edildi. Koruyucu kıyafetler ve özel donanımlar kullanan ekipler, kreş ve anaokullarına ait binaları tabandan tavana özel solüsyon kullanarak temizledi. Çocukların vaktinin büyük bölümünü geçirdiği dersliklerin yanı sıra oyun alanlarına köşe bucak dezenfektan madde uygulandı. Öğretmen ve idarecilerin kullandığı odaların yanı sıra kreşlerin bahçelerinde bulunan çocuk oyun grupları temizlenerek minik öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi.

‘DEZENFEKSİYON İÇİN BELEDİYE BİZE ULAŞTI’

Atakum Belediyesi’nin uygulamasından memnuniyet duyduklarını belirten kreş ve anaokullarının yöneticileri ekiplere teşekkür etti. Okul öncesi eğitim kurumu yöneticisi İhsan Gören, “Atakum Belediyesi’nin kreşlerde yürüttüğü dezenfekte çalışmasını takdir ediyoruz. Dün ben belediye tarafından arandım, bugün okulumuzda çalışma yapıldı, çok güzel” ifadelerini kullandı. Yöneticilerden Serpil Bektaş, “Teşekkür ediyorum Atakum Belediyesi’ne. Okulun dezenfekte edilmesi için biz belediyeyi aramadan belediye bize ulaştı. Verilen hizmetten memnun kaldık” dedi. Kreş idarecisi Halil Can ise “Atakum Belediyesi’nin dezenfekte konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum. Okul öncesi eğitim kurumları yeni dönemde nadir açılan kurumlar arasında. Çocuklar çok hareketli olduğu için burada sıkı önlemler alınması gerekiyor. Bu konuda Atakum Belediyesi desteklerini esirgemedi. İlçede hizmet veren diğer anaokulu ve kreşler de dezenfeksiyon için Atakum Belediyesi’nden destek isteyebilir” diye konuştu.

loading...

YEDAŞ Elektrik Kesintisi Haberleri