Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun!

Bugün (21 Mart 2020) mübarek üç ayların içinde yer alan Miraç Kandilini kutlayacağız.

İslam âleminde özel bir yere sahip olan kandil gecelerinde Müslümanlar ibadethanelerde ve evlerinden bu geceleri kuran-ı kerim okuyarak ve ibadet ederek geceyi geçiriyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle ibadethanelerin kapalı olduğu bu dönemde ibadetlerin evlerde yapılması insan sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

İslam inancımıza göre Miraç, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in göğe yükselmesi hadisesi ile gerçekleşen bir olay. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in geceleyin Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya oradan da göğe yükselerek Hadislere göre peygamberimiz Muhammed bu yükselmede gök katlarını Cebrail ile birlikte aşarken sırayla Âdem, Yusuf, Yahya ve İsa, İdris, Harun, Musa ve İbrahim peygamberleri görmüş, yedinci kat gökten sonra Sidret’ül Münteha’ya çıkmıştır. Cebrail’in Sidret’ül Münteha’dan ileriye geçememesi üzerine yolculuğunu tek olarak sürdürmüş, zaman, mekân ve cihetin olmadığı ifade edilen katta Allah ile aracısız görüşmüştür.

Bu vesileyle tüm samsunhaberx.com olarak tüm İslam âleminin Miraç Kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir