OMÜ Öğrencilerinden Ceren Özdemir’in Anısına Proje!

Samsun Haberleri – Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencilerinden oluşan bu topluluk 3 senedir eğitimdeki fırsat eşitsizliğine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Samsun’da fiziksel şartları kötü olan okullar için gönüllülük projeleri gerçekleştiriyorlar.

Bu seferki projelerini Vezirköprü’de bulunan Türkmen İlkokulu’nda gerçekleştirdiler. Okuldaki öğrencilerin kitap, kırtasiye ve kıyafet ihtiyaçlarını karşıladılar ve okulun eskiyen boyasını yenilediler.  Aynı zamanda çocuklarla beraber oyunlar oynayıp, sağlık, müzik atölyeleri gibi eğitici atölyeler gerçekleştirip hep beraber eğlendiler. Bu projeyi gerçekleştirirken özellikle Atakum Belediyesi destek olurken, Atakum Kızılay Başkanlığının kaynak yardımı projenin daha faydalı olmasında önemli ölçüde etkili oldu.

Aynı zamanda bu gerçekleştirdiği bu projeyi Türkiye’deki kadına yönelik şiddette karşı farkındalık oluşturmak amacıyla “Ceren Özdemir’in Anısına” gerçekleştirdiler. Kurdukları kütüphaneye onun ismini verdiler. Bu hassasiyetlerinden dolayı öğrencileri kutluyor ve çalışmalarının topluma örnek olmasını diliyoruz.

 

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir