Ana Sayfa / Samsun Haber / OMÜ Öğrencilerine TÜBİTAK Destekleri Hız Kesmiyor!

OMÜ Öğrencilerine TÜBİTAK Destekleri Hız Kesmiyor!

Samsun Haberleri  -Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat ve Mühendislik Fakülteleri öğrencileri, bilimsel yetenek ve yetkinliklerini ortaya koydukları projelerle Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteği kazandı.

OMÜ Teknoloji Transfer Ofisinin (TTO) de destek verdiği 8 projeden 7’si, “TÜBİTAK 2209-A Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye uygun görüldü.

Bilim ve teknoloji alanında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir vizyonlaTürkiye’nin öncü kurumlarından biri olan TÜBİTAK, üniversiteli gençlerin; yeni bilgi ve teknolojilerin üretilmesi, ufuk açıcı bilimsel yorumların yapılması ve teknolojik problemlerin çözümüne ilişkin yenilikçi projelerine destek sunuyor.

Destek almaya uygun görülen OMÜ’lü öğrenciler ve danışman akademisyenler ise şu isimlerden oluşuyor:

Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Musa Kavas’ın danışmanlığında Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü 3. sınıf lisans öğrencilerindenGamze Nur Atıl ve Sedef Avcı. 

Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Uğur Şen’in danışmanlığında Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü 3. sınıf lisans öğrencilerinden Nisa Nur Yılmaz, Rabia Hande Melek, Goncagül Ekiz ve İrfan Can Altın.

Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülfem Bakan’ın danışmanlığında Çevre Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Enes Yiğit.

Danışman akademisyenler, projeleriyle Üniversitelerini gururlandıran öğrencileri kutlarken, bu tür projelerin artması ve özendirici olması temennisinde bulundular.

loading...

Bir önceki yazımız olan ‘Atakum Proje Fabrikası’ Açıldı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir