Ana Sayfa / İlçeler / Osman Genç, Cemal Yeşilyurt’a Ekonomi Kitabı Hediye Etti

Osman Genç, Cemal Yeşilyurt’a Ekonomi Kitabı Hediye Etti

Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş.’nin sahibi Cemal Yeşilyurt’u ziyaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunlu işadamına şehrin ekonomik şifrelerini içeren Ekonomi Çalıştayı Kitabı verdi. Başkan Genç, “Ekonomisine herkesin katkı sağladığı bir şehir olmalıyız. Şehrimizi geleceğe taşıyacak olan bu şehrin dinamikleridir” dedi.
Canik Belediye Başkan Osman Genç, belediye tarafından kurulan Samsun Yerel Ekonomik Kalkınma Platformu’nca düzenlenen Ekonomi Çalıştayı’nın sonuç raporunu içeren kitabını işadamlarıyla buluşturmaya devam ediyor. İşadamlarına ziyaret turları kapsamında Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. Sahibi Cemal Yeşilyurt’u ziyaret eden Başkan Osman Genç, Samsunlu işadamına şehri 2023 hedeflerine taşıyacak ve içerisinde Samsun ile ilgili 19 maddelik önerinin yer aldığı Ekonomi Çalıştayı raporunun yer aldığı kitap verdi.
‘EKONOMİK ŞİFRELERİ İÇERİYOR’
Şehri hedeflerine ulaştırmak amacıyla düzenledikleri Samsun Ekonomi Çalıştayı’nda Samsun’un yol haritasının belirlendiğine vurgu yapan Başkan Genç, “Çok değerli katılımcıların yer aldığı Samsun Ekonomi Çalıştayı’nda şehrimizle ilgili ortaya çıkan sonuçları ve önerileri rapor haline getirerek kitaplaştırdık. Bu rapor aynı zamanda Samsun’u hedeflerine ulaştıracak şifreleri içeriyor. Raporda, çalıştaya katılan önemli insanların şehrimizle ilgili analizleri var. Bu analizlerle işadamlarımızı buluşturmak, şehrimize ekonomik katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu şehrin dinamikleri, özellikle işadamlarımız bu raporu mutlaka okumalıdır. Bu amaçla kitabımızı işadamlarımızla buluşturuyoruz. İnanıyoruz ki, Samsun’un en önemli temel taşlarından olan işadamlarımız kitaptan yararlanacaktır” dedi.
‘BİRLİK OLURSAK BAŞARİRİZ’
Şehirlerin yarıştığı yeni bin yılın başında kalkınmanın yerelden başlayacağına ve bir şehrin ancak özel sektörle gelişeceğine işaret eden Başkan Genç, “Samsun’u ancak bu şehrin dinamikleri yukarıya taşır. Belediye başkanları, işadamları, sivil toplum kuruluşlarımız hep birlikte ortak akılla çalışmalıyız. Biz belediye olarak görevimizin sadece yol, bina, kaldırım yapmak olmadığına inanıyoruz. Bu nedenle elimizi Samsun için taşın altına sokuyoruz. Samsun Ekonomi Çalıştayı ve kitabı bu amaçla yaptığımız çalışmalardan birisi. Samsun önümüzdeki yüzyılın stratejik üssü olacaktır. Bunu birlik olursak daha erken başarırız. Ancak bunun için Samsun olarak sürdürülebilir kalkınma anlayışını benimsemeliyiz” diye konuştu.
‘TARİHİ HAFİZAYİ BUGÜNE GÜNCELLEMELİYİZ’
Şehirlerin artık sadece hükümetlerin yatırımıyla ileri gidemeyeceğini de dile getiren Başkan Genç, “Bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Burayı birlikte geleceğe taşıyacağız. Ekonomisine herkesin katkı sağladığı bir şehir olmalıyız. Şehrimizi geleceğe taşıyacak olan şehrin bizzat kendisidir, kendi dinamikleridir. Yöneticileriyle, her alandaki insanlarıyla biraraya gelerek Samsun’umuzu gelecek yüzyıla yönlendirecek olan bu şehirdir. Bunu yaparken tarihi hafızayı unutmamamız lazım. Tarihsiz şehir, hafızasız insan gibidir. Bu şehrin hafızasını tekrar 21. yüzyıla güncellemek zorundayız. Bu şehrin tarihi hafızasını bugüne taşıdığımız zaman, Samsun tarihte olduğu gibi ülkenin ilkleri arasında alacaktır” ifadelerini kullandı.
Başkan Osman Genç’e ziyareti nedeniyle teşekkür eden Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş.’nin sahibi Cemal Yeşilyurt da, Samsun adına yapılan her çalışmayı desteklediklerini belirterek, Ekonomi Çalıştayı sonuçlarını işadamları olarak kendileri ve Samsun adına çok önemli bulduklarını söyledi.
loading...

Bir önceki yazımız olan Türkiye Satranç Şampiyonasında Samsun'u Temsil Edecek İsim Belli Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir