Sammed Atatürk’ün Vefatının 78. Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayınladı

Samsun Medya Mensupları cemiyeti (Sammed), Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesaj SAMMED Başkanı Mehmet Hazinedar’ın tarafından 10 Kasım günü sebebiyle yayınlandı. Yayınlanan mesaj şöyle:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal mücadelesinin kazanılmasının hemen ardından 29 Ekim 1923’de Cumhuriyeti kurmuş, Cumhuriyetin kurulması ile birlikte ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet; kurulduğu günden bugüne kadar, yaşanan tüm badirelere rağmen, dimdik ayakta ve geleceğe daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürümektedir. Cumhuriyetimizin 100. yılında, bugünkünden çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye hedeflenmektedir.

Özgürlüklerden asla taviz vermeden, barış , huzur ve kardeşlik içinde ilerleyen bir Türkiye’nin , muasır medeniyetlerin üzerinde yer alacağından asla şüphemiz yoktur.

Türk Vatanının bölünmez bütünlüğüne kastedeceklere en büyük cevabı yine bu vatanın evlatları canlarını ve kanlarını feda ederek, vatan hainlerini bertaraf ederek vermektedir.

Türk Milleti olarak, şehit ve gazilerimizin bize emanet ettikleri bu aziz vatanı muhafaza etmek, yine aziz milletimizle bu ülküyü daha da yüceltmektir.

Bu duygular içerisinde, vefatının 78. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyoruz”

 

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir