Samsun 19 Mayıs Stadyumuna Çim Serme İşlemi Başladı

Samsun ili Tekkeköy ilçesinde yapımı devam eden 19 Mayıs Stadyumu’nda çim serme işlemini yerinde inceledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Samsun’da yapılan 33 bin 919 kişilik stadyumun inşaatında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Şahin, burada 8 bin 400 metrekarelik alanda yapılan çim serme işlemini yerinde inceleyerek konu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

STADIMIZDA RADYAN ISITMA SİSTEMİ VAR

Samsun 19 Mayıs Stadyumu inşaatında sona doğru yaklaşıldığını belirten Vali İbrahim Şahin burada yaptığı konuşmasında, “Samsun bu görkemli stada en kısa zaman içerisinde kavuşacak. Özellikle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç Bey’e çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun TÜRK bu gün aramızda, sembolik de olsa sahamızın ilk çimlerini seriyoruz. Çimlerimizin bir kısmı TIR’da ve yolda, diğer bir kısmı da gümrükten geçiyor. Bazıları da ulaştı. 2 ay sonra muhtemelen bu çimler bitmiş ve sahamız oynanır hale gelecek. Bir taraftan da eksik olan koltuklarımız tamamlanıyor. Bu stadın bir çok özelliği var. Stadımızda radyan ısıtma sistemi var. Buradaki bütün izleyicilerimiz ısınacak. Çimlerde de alttan ısıtma ve soğutma sistemi var. Bu çimler İtalya’dan geliyor. Stadımızın dış cephe kaplamaları bitmek üzere. Hepimizin temennisi Samsunspor’un Süper Lig’e çıkması ve maçlarını burada oynamasıdır. Ayrıca 2017 yılında İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın açılışı var. Muhtemelen tören bu stadyumda olacak. Bu stadyum Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Gençlik ve Spor Bakanımızın, hükümet üyelerimizin, milletvekillerimizin, siyasetçilerin ve sporseverlerin keyifli anlar izleyeceği bir ortam olacak ” dedi.
vali-ibrahim-sahin-cim-serme-islemini-yerinde-izledi-55ajans

BU PROJEDE BİR GECİKME ALGISI VAR

Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye genelinde 30 tane stadyum yaptırmaktadır. Bunların 20’ye yakını TOKİ ile, diğerleri de belediyeler ve bakanlığımızın kendi bütçeleri ile yapılıyor. Bunların bütçeye tahmini maliyeti 1.5 milyar doların üzerindedir. Bunların içerisinde Gençlik ve Spor Bakanımızın memleketi olması nedeniyle de ayrı bir özen gösterdiğimiz bu projede bir gecikme algısı var. Aynı dönemde başlayan stadyumlarda henüz açtığımız stadyum yok. Sadece Antalya var. Antalya’da metrekare olarak buranın yarısı kadar bir kapalı alana sahip ve Antalya’da mevsim şartları çok uygun. Bir de Samsun’daki proje çok üzerine durulmuş bir projedir. Çatısında bir algı var ve zor bir çatı sistemi var. Zemin ve diğer alanlar tamamen UEFA’nın A Plus kapsamındaki stadyumlarla aynı değerdedir. Çimleri de sadece Samsun ve Trabzon’daki stadyumlar için yurt dışından getirdik. Türkiye’de bu kalitede çim kalmadı. Biz buradaki çim serim işini 10 günde bitireceğiz. 10 gün sonra burada çok güzel bir yeşil alan olacak. Hedefimiz stadımızı ikinci yarıya yetiştirmektir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Tekkeköy ilçesinde yapımı devam eden 19 Mayıs Stadyumu’na ilk çim serimi yapıldı. Çim serme işlemini, Vali İbrahim Şahin’in yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, ve Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri de izledi.
loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir