Ana Sayfa / İlçeler / Samsun Alaçam’da Çiftçilere 1500 Adet Ücretsiz Ceviz Fidanı Dağıtıldı

Samsun Alaçam’da Çiftçilere 1500 Adet Ücretsiz Ceviz Fidanı Dağıtıldı

İlçelerdeki tarım ve hayvancılığa büyük önem veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl çiftçilere tohum, yem ve ana arı dağıtmıştı. Çiftçilerin gelirini artırmak isteyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarım arazilerinde ceviz üretimini artırıp ithalatın azaltılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında, 12- 13 Aralık 2016 tarihlerinde İlçemiz Alidedebölmesi, Aşağıkoçlu, Bekiroğlu, Doğankent, Kalıkkaraçukur, Kızlan, Killik, Örenli, Sancar, Taşkelik, Umutlu, Vicikler, Yoğunpelit Mahallelerinde toplam 33 üreticiye yaklaşık 30 bin TL değerinde ve 1500 adet ‘Chandler’ cinsi aşılı tüplü ceviz fidanı, Alaçam Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü teknik elemanları tarafından, ücretsiz olarak dağıtılmıştır.

Dağıtım, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, Ondokuzmayıs Üniversitesi Alaçam Meslek Yüksekokul Müdürü Kürşat DEMİRYÜREK, Alaçam Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet GÜREŞ’in katılımıyla gerçekleşmiştir.

loading...

Bir önceki yazımız olan İbrahim Sadık Edis,"Türkiye üzerindeki hedeflerine asla ulaşamayanlardır" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir