Samsun Anadolu Gençlik Derneği Kur’an Kursunu Tamamladı

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlediği Yaz Kur’an Kursu Programını muhteşem bir salon programı ile nihayete edirdi.

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Yaz-Etkinlikleri Koordinatörü Fettah Akhan şunları söyledi:

3 Temmuz itibariyle 12 ilçe’de 15 farklı nokta startını verdiğimiz Yaz Etkinlikleri Programı 5 haftalık bir sürecin sonunda sona erdi. Bu süre zarfında çocukların özellikle Kur’anı öğrenme ve yüzünden güzel okuma çalışmalarına ağırlık verildi.

Velilerin istek ve beklentileri doğrultusunda önce ahlak ve maneviyat ilkesi esas alınarak hem çocuklara Adab-ı Muaşaret kuralları uygulamalı olarak öğretildi.

Hem de son Peygamber Hz. Muhammed(s.a.v) ile Peygamberler tarihi öğrencilerimizin anlayacağı düzeyde pedagojik formasyon sahibi eğitimciler tarafından aktarıldı. Hem gündüzlü hem de yatılı olarak hizmet Samsun AGD 12 farklı ilçe’de 15 Farklı nokta da 1.200’e yakın öğrenciye hizmet verdi.

Yaz Kursu programında farklı bir çalışma prensibi benimseyen AGD eğitimcileri özellikle sıcak havaların bunaltıcı etkisini de göz alarak ferah ve nezih ortamlarda; çocukların beğeni ile katıldıkları sosyal kültürel ve sportif faaliyetler ilehem çocukların hem de velilerin beğenisini kazandı.

Adnan Demirtük Konferans Salonu’nda icra edilen Belge Takdim programının açılış konuşmasını Ortaokullar Komisyonu Başkanı İdris Yüce yaptı. Yüce: “Bu salonda bu muhteşem atmosfer, çocuklarımızın siz büyüklerine armanıdır” dedi. Katılımlarından dolayı velilere teşekkür etti.

Yaz Kursu öğrencileri hazırladıkları ilahi ve ezgiler ile salondaki katılımcıları coşturdu. Çocuklar okudukları Kur’anı Kerim tilavetleri ile velileri mest ettiler. Program sonunda yaz Kursu öğrencilerine üstün gayret ve başarılarından dolayı Yüksek Onur Belgesi ve hediyeler verildi. Program hatıra fotoğrafı çekimleri ile sona erdi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir