Samsun Valisi Osman Kaymak Vezirköprü İlçesini Ziyaret Etti

Samsun Valisi Osman Kaymak Vezirköprü İlçesini Ziyaret Etti

Vali Osman Kaymak Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner’i ve Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’i makamında ziyaret etti. Vali Kaymak, “Kişileri tanıyarak daha doğru kararlar vereceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Vali Osman Kaymak’ı Vezirköprü İlçesi kaymakamlık ziyaretine gelişinde Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner ilçe protokol üyeleri ve kamu kurum ve kuruluş müdürleri karşıladı. Karşılamanın ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner’i makamında ziyaret etti.

SAMSUN’U VE SAMSUN’LULARI TANIMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bir dizi ziyaretlerde bulunacağını hatırlatan Vali Osman Kaymak, “Kaymakamlık ziyaretimizden sonra Belediye Başkanımızı ziyaret edip daha sonra ilçemizdeki tarihi mekanları gezeceğiz. Şahinkaya Kanyonu’na gideceğiz. Daha sonra Saanem keçisi dağıtım törenine katılacağız. Kayseri’deki patlamada yaralanan Gazi Ercan İnan kardeşimize uğrayıp oradan Şehit Piyade Uzman Çavuş Şuayip Şilepe’nin ailesini ziyaret edeceğiz. Son olarak Samsun basınında özellikle takip ettiği yapımı devam eden Vezirköprü Devlet Hastanesine uğrayacağız. Biliyorsunuz Samsun’a geleli 3 ay oldu bu süre içerisinde Samsun’u ve Samsunluları tanımaya çalışıyoruz. İlçe ziyaretleri ile yerleri, kurumları, kişileri tanıyarak daha doğru kararlar vereceğimizi düşünüyoruz. Bu ziyaretimiz ilimizde yapılan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları dolasıyla biraz gecikti. Vezirköprü Samsun’umuzun en önemli ilçelerimizden birisi ve çokta merak ettiğim bir ilçeydi. İnşallah bugün ilçemizi her yönüyle tanıyarak, ilçelere hizmet götüren il kurum müdürlerimiz ile birlikte ilçenin sorunlarını tespit edip, daha sonra bunları çözmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

SAYIN BAKANIMIZLA İRTİBAT İÇERİSİNDEYİZ
Yapımı devam eden hastanemizde müteahhitten kaynaklanan bir takım sorunlar olduğunu söyleyen Vali Kaymak,” İhalesi yeniden yapılmaktadır ama şundan emin olun Sağlık Bakanımızın ilimiz milletvekili olmasından dolayı artık bu süreçlerin daha rahat aşılacağından halkımız emin olsun. Sağlık Bakanımız ilimizin her konusuna vakıftır bizde sürekli Sayın Bakanımızla irtibat içerisindeyiz, sürekli bir araya geliyoruz, ilimizin sorunlarını tek tek kendisine anlatıyoruz, bütün konuları yakinen ayrıntılı takip ediyor. Devlet olarak bizim üstesinden gelemeyeceğimiz, çözemeyeceğimiz bir sorun yok. İşin peşindeyiz. Sürekli takipteyiz bu konunun kısa sürede sonuçlanacağını düşünüyorum’ diye konuştu.

İLÇE HAKKINDA VALİ KAYMAK’A BİLGİLER SUNDULAR
Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner, ilçenin eğitim, sağlık, ekonomik, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konuları hakkındabrifing vererek ilçede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundu. Kaymakamlıkta vatandaşların sorunlarını da dinleyen Vali Osman Kaymak, çözüm bulmaları için ilgili kurum müdürlerinden gereğinin yapılmasını istedi.Kaymakamlık ziyaretlerinin ardından Vali Kaymak, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’i makamında ziyaret etti. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis Vezirköprü ilçesinde belediye olarak yaptıkları yatırımlar ve projeler ile ilgili bilgi verdi. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis Vali Osman Kaymak’a Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yaptığı Osman Hamdi’nin ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ tablosunu, Kaymakam Yunus Emre Altıner’de semaver takdim etti.Ziyarete ayrıca, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nail Kırmacı, Miili Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Güney, ilçe protokolü kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile muhtarlar katıldı.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir