Ana Sayfa / Dünya / Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulunda 2 Öğrenciden Dünya Birinciliği geldi

Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulunda 2 Öğrenciden Dünya Birinciliği geldi

Samsun Vezirköprü Mehmet Paşa İlkokulu’ndan iki öğrenci 6 bin 142 kişinin katıldığı Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda dünya birincisi oldu.

Kanada merkezli tüm dünyada aynı anda yapılan Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasının 3 ve 4 sınıf kategorisinin sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuca göre, Mehmet Paşa İlkokulu 3-A sınıfı Öğrencisi Gamze Akdere ve 4-D sınıfı öğrencisi Asya Deniz Karakuş dünya birinciliğini elde etti.

Türkiye genelinde 50 okuldan 710 öğrencinin katıldığı Uluslararası yarışmada birinci olan öğrencilerine ödüllerini Mehmet Paşa İlkokulu Müdürü Fazıl Engin verdi.
Başarı sertifikalarını ve madalyalarını takdim eden Engin; “Öğrencilerimizle gurur duyduk. Online olarak dünya çapında yapılan bu sınavda birinci olarak bizleri çok gururlandırdılar. Hayatlarında da büyük başarılara imza atacaklarına inancımızın tam olduğunu belirterek kendilerini ve ailelerini kutluyorum. Emeği geçen öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrenciler ise elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını ve bundan sonraki eğitim hayatlarında da başarılı olmak için çok çalışacaklarını ifade ettiler.

loading...

Bir önceki yazımız olan İlkadım’da Koronavirüs Denetimleri Hız Kesmiyor! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir