Ana Sayfa / Samsun Haber / Samsun’da Ana Oğul Virüsü Yendi!

Samsun’da Ana Oğul Virüsü Yendi!

Samsun Haberleri – Samsun’da aynı evde yaşayıp Covit – 19 virüsüne yakalanan anne ve oğul hastalığı yenip hastaneden taburcu olmayı başardılar.

25 Mart günü ateş ve öksürük şikayetiyle tedavi olmak üzere Atasam Hastanesi’ne gelen Recep Yılmaz (56), benzer durumun annesinde de olduğunu söyleyince 84 yaşındaki Fatma Yılmaz’da hastanede gözlem altına alındı. Yapılan muayene sonucunda iki hastada da Coranavirüs tespit edildi.

Atasam Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doktor Funda Furtun ve Dahiliye Doktoru Volkan Konya nezaretindeki sağlık ekibi tarafından yoğun bakıma alınan anne ve oğul 19 gün süren tedavi sonrası eski sağlıklarına kavuştu. Gelenek haline gelen hastane personelinin alkışları arasında taburcu olan Fatma ve Recep Yılmaz evlerine gittiler.

Coranavirüs hastalığında ilk kez uygulanan bir yöntem ile iki hastanın sağlıklarına kavuştuğunu kaydeden Dr. Funda Furtun, “Atasam Hastanesi olarak bir ilki başardık. Bu tedavi sağlık bakanlığınca da uygun görüldü ve ülkemizdeki hastalar üzerinde yapılması kararı verildi. Ekip olarak çok yoğun, yorucu bir süreci başarıyla geçtiğimiz için çok ama çok mutluyuz” dedi.

loading...

Bir önceki yazımız olan Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir