Ana Sayfa / Samsun Haber / Samsun’da Covid -19 Şikâyet Ve İhbar Hattı Hizmete Girdi!

Samsun’da Covid -19 Şikâyet Ve İhbar Hattı Hizmete Girdi!

Samsun Haberleri – Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “İl genelinde koronavirüs hastalığıyla mücadelede Maske – Sosyal Mesafe – El Hijyeni kurallarına uyulmayan durumların, halkımız tarafından yerinde tespiti ve bildirimi için kurulan Covid – 19 Şikâyet ve İhbar Hattı hizmete girdi” dedi.

Hat ve yapılacak çalışma hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç,“İlimizde koronavirüsle mücadelede kurallara uyulmayan, kontrolsüz sosyal hayatın tercih edildiği durumlarla ilgili sosyal medya üzerinden zaman zaman bildirimler alıyorduk. Başvuruların sayıca artması üzerine bu durumların daha rahat tespiti ve takibi Samsun İl Sağlık Müdürlüğü olarak Valiliğimiz koordinasyonunda Covid 19 Şikâyet ve İhbar Hattının kurulmasına karar verdik”dedi.

SAMSUN’DA HALKIMIZIN SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUZ

Kurulan hatla vatandaşlarımız ilimizdeki tüm işyeri, kurum ve kuruluşlar ile halkımızın toplu olarak bir araya geldiği sosyal alanlarda, Maske – Sosyal Mesafe – El Hijyeni kurallarına uyulmayan bir durum tespit ettiklerinde, telefonla hattımıza bilgi vererek başvuru yapabileceklerini hatırlatan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ,“ Hafta içi her gün 08:00 / 22:00 saatleri arasında, 0 (362) 231 25 21 / 22 / 24 nolu telefonlardan hizmet verecek Covid 19 Şikâyet ve İhbar Hattına gelecek çağrılarla iletilen bilgiler, Valiliğimiz organizasyonuyla ilgili denetim ve kontrol birimlerine iletilecek. Böylece etkin bir denetim ağıyla, eksikliklerin hızla giderilmesi ve gerekli uyarıların ilgili kurum ve kişilere yapılmasını sağlamış olacağız” diye konuştu.

KURALARA UYALIM UYMAYANLARIDA UYARALIM

Sağlık konuşunda önemli adımların atıldığını vurgulayan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Halkımızdan isteğimiz kuralara tam olarak uyum göstermeleri, çevrelerindeki yakın gördükleri insanları uyarmaları, doğrudan uyaramayacakları durumlarda da hattımızı arayarak bize bilgi vermelerini talep ediyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanımız Dr. Sayın Fahrettin Koca’nın da sık sık vurguladı gibi koronavirüsle bireysel değil toplumsal bir mücadele. Bu nedenle halkımızın, Sağlık Bakanlığımızın ve Sağlık İl Müdürlüğümüzün uyarılarını dikkate alarak bu mücadelede yanımızda yer almasını istiyoruz”şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

 

loading...

Bir önceki yazımız olan Sandıkçı, ‘Salgın Riski Son Bulana Kadar Mücadeleye Devam’! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir