Samsun’da Evi Yanan Aileye Belediye Ve Devlet Desteği!

Samsun Haberleri – İlkadım’da  elektrik kontağından çıkan yangın sonucu ağır hasar gören ailenin evi, İlkadım Kaymakamlığı ve İlkadım Belediyesi’nin desteği ile yenilendi. Yangında evini kaybeden aile için harekete geçen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ekiplere talimat vererek yangının izlerini ortadan kaldırdı.

İlkadımlıların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya devam eden İlkadım Belediyesi,  bir aileye daha yardım elini uzattı.  Kuşcullu Mahallesi’nde  bulunan evlerinde  çıkan yangında perişan olan Karakulle ailesinin yaraları İlkadım Belediyesi tarafından sarılıyor. Kuşcullu Mahallesi’nde oturan Fatma Karakulle’nin iki katlı betonarme evi çıkan yangında yanmıştı. Yangından sonra kendi imkanlarıyla, evinin onarımını yapamayan aileye İlkadım İlçe Kaymakamlığı ve İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yardım elini uzattı.

ACI VE MUTLU GÜNLERİNDE HALKIMIZIN YANINDAYIZ

Mağdur ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Gücümüz ve imkânlarımızın ölçüsünde, sosyal belediyecilik ilkesi gereği vatandaşlarımıza el uzatmaya, onlara her konuda destek ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimiz üzere, merkezine insanı alan sosyal belediyecilik ilkesi ve anlayışıyla uzak yakın demeden bütün vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Evi yanan ailemizle ilgili talep bize gelir gelmez hemen harekete geçtik. Yangında büyük zarar gören evin yeniden yuvaya dönüşebilmesi için ekiplerimiz tarafından boya ve badana işleri yapılarak yangının izleri ortadan kaldırıldı. Acı ve mutlu günlerinde daima halkımızın yanındayız. Ailemize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yenilenen evlerinde güle güle oturmalarını diliyorum. Onları bir nebze de olsa sevindirip hayır dualarını alabildiysek ne mutlu bizlere” ifadelerini kullandı.

AİLEMİZİ SICAK YUVALARINA KAVUŞTURDUK

İlçe halkının mağduriyetini giderme noktasında ilçe belediyesi ile koordineli bir çalışma sürdürdüklerini dile getiren İlkadım ilçe Kaymakamı İbrahim Keklik; “Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından vatandaşın mağduriyetini gidermek amacı ile İlkadım Belediyesi ile birlikte yapım ve onarım çalışmalarına başladık. En kısa süre içindebu onarım ve bakım çalışmalarına hız kazandırarak ailemizi sıcak yuvalarına kavuşturup bu mağduriyetlerini ortadan kaldırdık” dedi.

DEVLET BÜYÜKLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Yardımlar karşısında memnuniyetini dile getiren Fatma Karakulle, “Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Çıkan yangında evim tamamen yandı. Bu kış günü ne yapacağımı düşünürken Belediye Başkanımız ve Kaymakamımız imdadıma yetişti. Bu zor günümde beni yalnız bırakmayan, devlet büyüklerimden Allah razı olsun” diye konuştu.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir