Ana Sayfa / Samsun Haber / Samsun’da İki Platformdan Ortak Koronavirüs Açıklaması!

Samsun’da İki Platformdan Ortak Koronavirüs Açıklaması!

Samsun Haberleri – Sevdamız Samsun Platformu ve Atakum Şehir Platformu koronavirüs salgını nedeniyle ortak basın açıklaması yaptı.

İşte o açıklama:

“Tüm dünyada etkisini gösteren ve insanları canından eden Covid-19 virüsü nedeniyle toplu halde hareket edilen her yer geçici süreliğine kapatıldı. Ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Alınan önlemlere ve uyarıları uymak her vatandaşın asli görevidir. Bu yaşananlar istenmeden olsa da insanların ekonomisini olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun için elektrik, doğalgaz, su faturalarının yanı sıra bankaların ve esnaf kefalet kredi kefalet kooperatiflerinin kendilerine olan taksitlendirilmiş borçları veya kredi kartı borçlarını en azından ülke normale dönene kadar ötelemesi gerektiğini düşünüyoruz. Borçları silin demiyoruz. Sadece öteleyin. Bu mücadeleyi omuz omuza vererek atlatırız. Birkaç liraya muhtaç olan ve önlemlerden dolayı çalışamadığı için evine ekmek götüremeyecek olan milyonlarca insan var ülkemizde. Her kesimi düşünerek kesinlikle bu konunun konuşulması ve en uygun yolu neyse kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ise ramazan ayı sonuna kadar borcu olan abonelerin sularının kesilmeyeceği yönünde aldığı karar için ayrıca teşekkür ediyoruz.”

loading...

Bir önceki yazımız olan Canik Belediyesi’nden ‘Evde Kal Kitabını Al’ Kampanyası! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsun’da Sefer Aralıkları 5 Dakikaya Kadar Düşürüldü!

Samsun Haberleri – Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, yoğunluğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir