Samsun’da Tribün Sahaya İndi!

Samsun Spor Haberleri – Söğütlübahçespor olarak 2. Amatör Lig’e mücadele eden kulübün Başkanı Uğur Tağın ve Genel Koordinatörü Ümit İren, Samsun futboluna hizmet ettikleri için mutlu olduklarını söylediler.

Yılport Samsunspor tribünlerinin 36 yıllık taraftar grubu Söğütlübahçe Samsunspor Taraftarlar Derneği, bu kez tribünden yeşil sahalara indi. Sezon başında alınan karar ile Söğütlübahçespor kuruldu ve hem altyapıda hem de üst yapıda çalışmalar başlatıldı. Kırmızı-beyazlı kulüp, üst yapıda 2. Amatör Lig A Grubu’nda mücadele ediyor. Söğütlübahçespor olarak tek hedeflerinin Samsun futboluna hizmet etmek olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı Uğur Tağın, “Gençlerimizin gelişimlerine yardımcı olmak ve küçük çocuklarımızı futbolla buluşturmak için kulüp kurma kararı aldık” dedi.

Altyapıda çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Genel Koordinatör Ümit İren ise, “Altyapıda çalışmalar sürüyor. A takımda ise genç arkadaşlarımızı bir araya getirdik. Hedeflerimiz arasında A takım düzeyinde üst liglere çıkmak var. Fakat önceliğimiz altyapı geniş çaplı çalışmalar yaparak futbolcu ordu kurmak. Samsun ve Türk futboluna hizmet etmek. İlimiz futbol branşında adeta sporcu tarlası gibi. Doğru dokunuşlar ile ülke futboluna damga vuracak isimler yetiştirmek mümkün. Bunu hem amatör takımlarımız hem de Samsunsporumuz geride kalan yıllarda kanıtladı” diye konuştu.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir