Samsun’daki Halı Saha İşletmecileri Yetkililerden Açıklama Bekliyor!

Samsun Spor Haberleri  – Samsun’da hizmet veren halı saha işletmecileri yaptığı açıklama ile sadece Samsun’da olan kısıtlamaya tepki göstererek yetkililerden açıklama beklediklerini belirttiler.

Koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olan halı sahaların 1 Haziran’dan itibaren belirli kurallara göre açıldığını ancak Samsun’da 3 Haziran’dan sonra tekrar kısıtlama getirildiği belirtildi.

Samsun’da hizmet veren halı saha işletmecileri adına Ali Akyüz ve Ümit İren açıklama yaptı.

Samsun’da ki halı saha işletmecilerinin sesini duyurmak için toplandıklarını belirterek konuşmasına başlayan Ali Akyüz, “Türkiye’nin 80 vilayetinde oynatılan halı sahaların ilimizde oynatılmamasına anlam veremiyoruz. Burada bilmemiz gereken bir şey varsa açıklanmasını istiyoruz. Bu işletmelerde çalışan, ekmek yiyen 2-3 bin insan var. 1 Haziran’da Cumhurbaşkanımızın talimatı ile açılan halı sahalar 3 Haziran’da nedeni açıklanmadan kapatıldı. Biz gereken görüşmeleri yaptık ama somut bir cevap alamadık. Buda bizim kafamızda soru işareti oluşturdu. Yetkililerin sesimizi duyup, sesimize ses olmalarını istiyoruz. Vakanın arttığı için halı sahaların kapatıldığı söyleniyor ama ulaşım araçları ve hamamlar gibi birçok işletme açıldı. Bu bir tezat” şeklinde konuştu.

Diğer illerde ki halı saha işletmecileri ile görüştüğünü belirten Ümit iren ise açıklamasında, “Değerli büyüklerimizden bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Her yerde halı sahalar açıkken neden Samsun’da kapalı olduğu konusunda yetkililerden açıklama bekliyoruz” diye konuştu.

Basın açıklamasının tamamını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.