Samsunspor’a PFDK’dan Ceza Gelebilir!

Samsunspor Haberleri – TFF 2. Lig Beyaz Grupta lider olarak şampiyonluk yarışında yer alan Yılport Samsunspor, Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı’na aykırılık nedeniyle Prpfesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Yılport Samsunspor Kulübü’nün “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı’nın, 14/5 ve 23. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verildi.

Peki Futbol Menajerleri İle Çalışma Talimatı’nın, 14/5 ve 23. Maddesi ne diyor:

Madde 14 – (5) Menajerlere yapılacak ödemeler doğrudan ve sadece temsil ettiği futbolcu veya kulüp tarafından yapılır.

Menajerin temsil etmediği taraftan ücret alması yasaktır. Bununla beraber menajerin bir futbolcuyu temsil etmesi halinde temsile konu işlemlerin tamamlanmasından sonra futbolcu kendisi adına menajere ödeme yapılması için kulübe yazılı bir muvafakat verebilir. Futbolcu adına gerçekleştirilen ödeme, futbolcu ile menajer arasında imzalanmış olan sözleşmeye uygun olarak yapılır.

Madde 23 – Kulüplere İlişkin Ceza Hükümleri

İşbu talimat ile FIFA, UEFA veya TFF’nin menajerlik faaliyetine ilişkin sair mevzuatına aykırı hareket eden kulüpler hakkında;

  1. a) İhtar
  2. b) Süper Lig İçin 75.000.-TL’den, TFF 1.Lig için 35.000.- TL.’den, TFF 2.Lig için 17.500.- TL.’den ve TFF 3.Lig i.in 7.500.- TL.’den az olmamak üzere para cezası,
  3. c) Transfer yasağı cezası,

ç) Puan tenzili cezası,

  1. d) Bir alt lige düşürme cezası verilebilir. Bu cezalara ihlalin ağırlığı, niteliği, tekrar durumu dikkate alınarak birlikte ya da ayrı ayrı hükmedilebilir.

Konu ile ilgili aldığımız bilgiye göre 2018 yazında yapılan transferlerde evrak eksikliği nedeni ile bu sevin yapıldığı ve kulüp avukatları tarafından önümüzde ki hafta içi gerekli çalışmanın yapılacağı öğrenildi.

loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir