Ana Sayfa / Samsunspor / Samsunspor’da PFDK’ya Sevk Edilen Oyuncuların Durumu Belli Oldu!

Samsunspor’da PFDK’ya Sevk Edilen Oyuncuların Durumu Belli Oldu!

Samsunspor Haberleri – Yılport Samsunspor Takımımız, Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Adana Demirspor maçı hazırlıklarını sürdürürken Hukuk Müşavirliği’nce 27 Ekim 2020 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) yapılan sevk raporları karara bağladı.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam yönetiminde Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan antrenman hareketlilik ile ısınmayla başladı. 5’e 2 top kapma ve 11’e 11 taktik oyununun ardından antrenman sona erdi.

Antrenman öncesinde takım ve teknik heyet pankart açarak antrenman sahasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Samsunspor Kulübü’de resmi site aracılığı yayımladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının 29 Ekim 1923’te, Türk Milletinin kendini yönetme karakterini dünyaya ilan ettiği Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Yüce Türk milleti, kendisine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe taşımak için var gücüyle çalışmaya devam edecektir. Ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha sonsuz saygı ve rahmetle anıyoruz.”

PFDK’da bugün (29 Ekim Perşembe) yaptığı toplantıda Samsunspor ile ilgili şu kararları aldı:

“YILPORT SAMSUNSPOR Kulübünün, 24.10.2020 tarihinde oynanan YILPORT SAMSUNSPOR-ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ TFF 1. Lig müsabakasında, basın toplantısı sırasında kullanılacak olan röportaj panolarında lig kompozit logosunun bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,”

“Aynı müsabakada YILPORT SAMSUNSPOR Kulübü sporcusu KEREM CAN AKYÜZ’ün, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT’nin 36/2. ve 12. maddeleri uyarınca 3.250.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,”

“Aynı müsabakada YILPORT SAMSUNSPOR Kulübü sporcusu CANER ARICI hakkında, sosyal mesafe kuralı ve maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,”

“Aynı müsabakada YILPORT SAMSUNSPOR Kulübü sporcusu BURAK ÇALIK hakkında, sosyal mesafe kuralı ve maske takma zorunluluğuna uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,”

loading...

Bir önceki yazımız olan Samsunspor’un Adana Demir Maçını Göçek Yönetecek! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

www.55ajans.com - Samsun Haber Siteniz

Ayrıca Buna da Bakabilirsiniz

Samsunspor’da Yeni Vaka Yok!

Samsunspor Haberleri  – TFF 1. Ligin 12. Haftasında deplasmanda Aydeniz Et Balıkesirspor ile karşılaşacak olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir